Mezzanine - en to ar translation catalogue (43 entries)

en: User
ar: المستخدم

en: Accounts required for commenting
ar: التعليق يستلزم حساباً

en: If ``True``, users must log in to comment.
ar: يجب على المستخدم أن يسجل دخوله حتى يتمكن من التعليق.

en: Auto-approve comments
ar: قبول التعليقات تلقائياً

en: If ``True``, built-in comments are approved by default.
ar: سيتم قبول التعليقات بشكل افتراضي.

en: Comment notification email addresses
ar: عناوين البريد الإلكتروني للإشعار بالتعليقات

en: A comma separated list of email addresses that will receive an email notification each time a new comment is posted on the site.
ar: قائمة بعناوين البريد الإلكتروني التي ستتلقى إشعاراً كلما تم نشر تعليق على الموقع.

en: Admin comments
ar: التعليقات في موقع الإشراف

en: Number of latest comments shown in the admin dashboard.
ar: عدد آخر التعليقات المعروضة في لوحة المعلومات في موقع الإشراف.

en: Show unapproved comments
ar: عرض التعليقات غير المجازة

en: If ``True``, comments that have ``is_public`` unchecked will still be displayed, but replaced with a ``waiting to be approved`` message.
ar: اعرض عبارة "في انتظار الموافقة" في مكان التعليقات غير المنشورة بعد.

en: Show removed comments
ar: عرض التعليقات المحذوفة

en: If ``True``, comments that have ``removed`` checked will still be displayed, but replaced with a ``removed`` message.
ar: اعرض عبارة "تم حذفه" في مكان التعليقات التي تم حذفها.

en: Name
ar: الاسم

en: required
ar: مطلوب

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: required (not published)
ar: مطلوب (غير منشور)

en: Website
ar: الموقع

en: optional
ar: اختياري

en: New comment for:
ar: تعليق جديد

en: By the blog author
ar: حسب المدون

en: Rating
ar: التقييم

en: Comment
ar: تعليق

en: Comments
ar: التعليقات

en: View on site
ar: مشاهدة على الموقع

en: Keyword
ar: الكلمة المفتاحية

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: Value
ar: القيمة

en: Ratings
ar: التقييمات

en: Recent Comments
ar: آخر التعليقات

en: ago
ar: مرت

en: A new comment has been posted on
ar: تم نشر تعليق جديد

en: 
        At %(submit_date)s %(user_name)s wrote:
ar: 
    كتب %(user_name)s يوم %(submit_date)s:

en: 
    At %(submit_date)s %(user_name)s wrote:
ar: 
    كتب %(user_name)s يوم %(submit_date)s:

en: Link
ar: رابط

en: Reply
ar: الرد

en: Comment deleted
ar: تعليق محذوف

en: Comment awaiting approval
ar: تعليق في انتظار الموافقة

en: There are currently no comments
ar: لا يوجد أي تعليقات حالياً

en: New Comment
ar: تعليق جديد

en: Current rating
ar: التقييم الحالي

en: Currently unrated
ar: لم يتم تقييمه بعد

en: Rate
ar: التقييم
