Mezzanine - en to da translation catalogue (58 entries)

en: Minimum length for passwords
da: Minimumslængde for passwords

en: If ``True``, the username field will be excluded from sign up and account update forms.
da: Hvis sat til ``True``, vil brugernavnet blive ekskluderet fra brugeroprettelses- og opdateringsformularene.

en: List of fields to exclude from the profile form.
da: Liste af felter, der skal ekskluderes fra profilformularen.

en: Dotted package path and class name of profile form to use for users signing up and updating their profile, when ``mezzanine.accounts`` is installed.
da: Punktumadskilt pakkesti og klassenavn til profilformularen for brugere, der tilmelder sig og opdaterer deres profil, når ``mezzanine.accounts`` er installeret.

en: If ``True``, users will have their own public profile pages.
da: Hvis sat til ``True``, vil brugere have deres egne offentlige profilsider.

en: If ``True``, when users create an account, they will be sent an email with a verification link, which they must click to enable their account.
da: Hvis sat til ``True``, vil brugere, når de opretter en konto, få tilsendt en aktiveringsemail med et aktiveringslink, som skal klikkes for at kontoen bliver aktiveret.

en: If ``True``, when users create an account, they will not be enabled by default and a staff member will need to activate their account in the admin interface.
da: Hvis sat til ``True``, når brugere opretter en konto, vil de ikke være aktiveret som standard og et stabmedlem vil skulle aktivere deres konto i admin interfacet.

en: Account approval email addresses
da: Emailadresser til brugergodkendelse

en: A comma separated list of email addresses that will receive an email notification each time a new account is created that requires approval.
da: En kommasepareret liste af emailadresser, der vil modtage en notifikation hver gang en ny brugerkonto er oprettet og behøver godkendelse.

en: Email address
da: Email adresse

en: Username or email address
da: Brugernavn eller emailadresse

en: Password
da: Kodeord

en: Invalid username/email and password
da: Ugyldig bruger/email og kodeord

en: Your account is inactive
da: Din brugerkonto er inaktiv

en: Password (again)
da: Kodeord (igen)

en: Only letters, numbers, dashes or underscores please
da: Kun bogstaver, tal, bindestreger og underscores, tak

en: Leave blank unless you want to change your password
da: Efterlad tom medmindre du vil ændre dit kodeord

en: Username can only contain letters, numbers, dashes or underscores.
da: Brugernavn kan kun indeholde bogstaver, tal, bindestreger eller underscores.

en: This username is already registered
da: Dette brugernavn er allerede registreret

en: Passwords do not match
da: Kodeord matcher ikke

en: Password must be at least %s characters
da: Kodeord skal bestå af mindst %s tegn

en: This email is already registered
da: Denne email er allerede registreret

en: Invalid username/email
da: Ugyldig bruger/email

en: Successfully logged in
da: Succesfuldt logget ind

en: Log in
da: Log ind

en: Successfully logged out
da: Succesfuldt logget ud

en: Thanks for signing up! You'll receive an email when your account is activated.
da: Tak for din tilmelding! Du vil modtage en email, når din brugerkonto er aktiveret.

en: A verification email has been sent with a link for activating your account.
da: En email er blevet sendt med et godkendelseslink til din brugerkonto.

en: Successfully signed up
da: Succesfuldt tilmeldt

en: Sign up
da: Tilmeld dig

en: The link you clicked is no longer valid.
da: Linket du klikkede på er ikke længere gyldigt.

en: Profile updated
da: Profil opdateret

en: Update Profile
da: Opdater profil

en: A verification email has been sent with a link for resetting your password.
da: En email med link til nulstilling af dit kodeord er afsendt.

en: Password Reset
da: Nulstil kodeord

en: If you don't have an account you can <a href="%(signup_url)s?next=%(next)s">sign up</a> for one now.
da: Hvis du ikke har en brugerkonto kan du <a href="%(signup_url)s?next=%(next)s">oprette dig</a> og få en.

en: <p>You can also <a href="%(password_reset_url)s?next=%(profile_update_url)s">reset your password</a> if you've forgotten it.</p>
da: <p>Du kan også <a href="%(password_reset_url)s?next=%(profile_update_url)s">nulstille dit kodeord</a>, hvis du har glemt det.</p>

en: Enter your username or email address and you'll receive an email with a link you need to click, in order to log in and change your password.
da: Skriv dit brugernavn eller din emailadresse og du vil modtage en email med et link, som du skal klikke, for at kunne logge ind og ændre dit password.

en: Update profile
da: Opdater profil

en: You're already logged in. If you'd like to create a new account, you'll need to log out first.
da: Du er allerede logget ind. Hvis du vil oprette en ny brugerkonto, er du nødt til at logge ud først.

en: After signing up, you'll receive an email with a link you need to click, in order to activate your account.
da: Efter at du har tilmeldt dig, vil du modtage en email med et link, som du skal klikke for at aktivere din brugerkonto.

en: Logged in as:
da: Logget ind som:

en: Log out
da: Log ud

en: or
da: eller

en: Profile information
da: Profilinformation

en: Hey there, a new account has been created and requires activation.
da: Hey, en ny brugerkonto er oprettet og kræver aktivering.

en: Name
da: Navn

en: Please use the link below to activate it.
da: Brug venligst linket nedenunder til at aktiverer den.

en: An account requires activation
da: En brugerkonto kræver aktivering

en: Hey there, your account has been activated.
da: Hey, din brugerkonto er blevet aktiveret.

en: Please use the link below to log in.
da: Brug venligst linket nedenunder til at logge ind med.

en: Your account has been activated
da: Din brugerkonto er blevet aktiveret

en: Hey there, the password reset form was used for your account.
da: Hey, du fik et nyt kodeord via funktionen til nulstilling.

en: Please use the link below to log in and update your password.
da: Brug venligst linket nedenunder til at logge ind og opdatere dit password.

en: If you didn't request for your password to be reset, please ignore this email.
da: Hvis du ikke har efterspurgt et nyt kodeord, så ignorer venligst denne email.

en: Reset your password
da: Nulstil dit kodeord

en: Hey there, thanks for creating your account.
da: Hey, tak for at du oprettede en brugerkonto.

en: Activate your account
da: Aktiver din brugerkonto
