Mezzanine - en to fi translation catalogue (49 entries)

en: Minimum length for passwords
fi: Salasanojen minimipituus

en: List of fields to exclude from the profile form.
fi: Lista kentistä jotka poistetaan profiilinluontilomakkeesta.

en: Dotted package path and class name of profile form to use for users signing up and updating their profile, when ``mezzanine.accounts`` is installed.
fi: Merkitty paketin polku ja luokan nimi profiilinluontilomakkeen käytettäväksi, kun käyttäjä rekisteröityy tai päivittää profiiliaan, kun ``mezzanine.accounts`` on asennettuna.

en: If ``True``, users will have their own public profile pages.
fi: Jos ``True``, käyttäjillä on omat julkiset profiilikuvat.

en: If ``True``, when users create an account, they will be sent an email with a verification link, which they must click to enable their account.
fi: Jos ``True``, kun käyttäjä luo tunnuksen, heille lähetetään sähköpostiviesti jossa on tarkistuslinkki jota heidän täytyy klikata viimeistelläkseen rekisteröitymisen.

en: Username or email address
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite

en: Password
fi: Salasana

en: Invalid username/email and password
fi: Väärä käyttäjänimi/sähköpostiosoite tai salasana

en: Your account is inactive
fi: Käyttäjätunnuksesi on poistettu käytöstä

en: Password (again)
fi: Salasana (uudelleen)

en: Only letters, numbers, dashes or underscores please
fi: Vain kirjaimia, numeroita, viivoja tai alaviivoja

en: Leave blank unless you want to change your password
fi: Jätä tyhjäksi ellet halua vaihtaa salasanaasi

en: Username can only contain letters, numbers, dashes or underscores.
fi: Käyttäjätunnus voi sisältää vain kirjaimia, numeroita, viivoja tai alaviivoja.

en: This username is already registered
fi: Tämä käyttäjätunnus on jo käytössä

en: Passwords do not match
fi: Salasanat eivät täsmää

en: Password must be at least %s characters
fi: Salasanan täytyy olla vähintään %s merkkiä pitkä

en: This email is already registered
fi: Sähköpostiosoite on jo käytössä

en: Invalid username/email
fi: Väärä käyttäjätunnus/sähköpostiosoite

en: Successfully logged in
fi: Kirjauduttiin onnistuneesti sisään

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Successfully logged out
fi: Kirjauduttiin onnistuneesti ulos

en: A verification email has been sent with a link for activating your account.
fi: Tarkistusviesti on lähetetty aktivointilinkin kera sähköpostiosoitteeseesi.

en: Successfully signed up
fi: Reksiteröidyttiin onnistuneesti

en: Sign up
fi: Rekisteröidy

en: The link you clicked is no longer valid.
fi: Linkki jota klikkasit ei enää kelpaa.

en: Profile updated
fi: Profiili päivitetty

en: Update Profile
fi: Päivitä profiili

en: A verification email has been sent with a link for resetting your password.
fi: Tarkistusviesti jonka avulla voit nollata salasanasi on lähetetty.

en: Password Reset
fi: Salasanan nollaus

en: You're already logged in.
fi: Olet jo kirjautunut sisään.

en: If you don't have an account you can <a href="%(signup_url)s?next=%(next)s">sign up</a> for one now.
fi: Jos sinulla ei ole käyttäjätunnusta, voit  <a href="%(signup_url)s?next=%(next)s">rekisteröidä</a> omasi nyt.

en: <p>You can also <a href="%(password_reset_url)s?next=%(profile_update_url)s">reset your password</a> if you've forgotten it.</p>
fi: <p>Voit myös <a href="%(password_reset_url)s?next=%(profile_update_url)s">nollata salasanasi</a> jos olet unohtanut sen.</p>

en: Enter your username or email address and you'll receive an email with a link you need to click, in order to log in and change your password.
fi: Kirjoita käyttäjätunnuksesi tai sähköpostiosoitteesi niin saat sähköpostiviestin jossa on linkki jota sinun tulee klikata muuttaaksesi salasanasi.

en: Update profile
fi: Päivitä profiili

en: You're already logged in. If you'd like to create a new account, you'll need to log out first.
fi: Olet jo kirjautunut sisään. Jos haluat luoda uuden käyttäjätunnuksen, sinun täytyy ensin kirjautua ulos.

en: After signing up, you'll receive an email with a link you need to click, in order to activate your account.
fi: Kun olet rekisteröitynyt, saat sähköpostiviestin jossa on linkki jota sinun tulee klikata aktivoidaksesi käyttäjätunnuksesi.

en: Logged in as:
fi: Kirjauduttu sisään käyttäjänä:

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: or
fi: tai

en: Profile information
fi: Profiilin tiedot

en: Name
fi: Nimi

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Please use the link below to activate it.
fi: Klikkaa allaolevaa linkkiä aktivoidaksesi sen.

en: Hey there, the password reset form was used for your account.
fi: Terve! Salasanan nollauslomaketta käytettiin käyttäjätunnuksesi salasanan nollaamiseen.

en: Please use the link below to log in and update your password.
fi: Klikkaa allaolevaa linkkiä kirjautuaksesi sisään ja päivittääksesi salasanasi.

en: If you didn't request for your password to be reset, please ignore this email.
fi: Jos et pyytänyt salasanasi nollausta, voit jättää tämän viestin huomiotta.

en: Reset your password
fi: Nollaa salasanasi

en: Hey there, thanks for creating your account.
fi: Terve! Kiitos käyttäjätunnuksen luomisesta.

en: Activate your account
fi: Aktivoi käyttäjätunnuksesi
