Mezzanine - en to hu translation catalogue (48 entries)

en: Minimum length for passwords
hu: Jelszavak minimális hosszúsága

en: List of fields to exclude from the profile form.
hu: A profil szerkesztő űrlapból kihagyandó mezők listája.

en: Dotted package path and class name of profile form to use for users signing up and updating their profile, when ``mezzanine.accounts`` is installed.
hu: A felhasználó profil regisztrációs és szerkesztő űrlap pontokkal elválasztott package útvonala és osztályneve a ``mezzanine.accounts`` installálásakor.

en: If ``True``, users will have their own public profile pages.
hu: Ha ``True``,  a felhasználóknak saját publikus profil oldala lesz.

en: If ``True``, when users create an account, they will be sent an email with a verification link, which they must click to enable their account.
hu: Ha ``True``

en: Username or email address
hu: Felhasználónév vagy email cím

en: Password
hu: Jelszó

en: Invalid username/email and password
hu: Érvénytelen felhasználónév/emailcím vagy jelszó

en: Your account is inactive
hu: A fiókod még nincs aktiválva

en: Password (again)
hu: Jelszó (újra)

en: Only letters, numbers, dashes or underscores please
hu: Csak betűk, számok, a kötőjel és az aláhúzás karakter használható

en: Leave blank unless you want to change your password
hu: Hagyd üresen, kivéve ha meg akarod változtatni a jelszavad

en: Username can only contain letters, numbers, dashes or underscores.
hu: A felhasználónév csak  betűket, számokat, kötőjelet és aláhúzás karaktert tartalmazhat

en: This username is already registered
hu: Ez a felhasználónév már foglalt

en: Passwords do not match
hu: A jelszavak nem egyeznek

en: Password must be at least %s characters
hu: A jelszó legalább %s karakter hosszúságú kell legyen

en: This email is already registered
hu: Ez az emailcím már regisztrációra került

en: Invalid username/email
hu: Helytelen felhasználónév vagy email cím

en: Successfully logged in
hu: Sikeres bejelentkezés

en: Log in
hu: Belépés

en: Successfully logged out
hu: Sikeres kijelentkezés

en: A verification email has been sent with a link for activating your account.
hu: Az aktivációs linket tartalmazó email el lett küldve a megadott címre

en: Successfully signed up
hu: Sikeres feliratkozás

en: Sign up
hu: Feliratkozás

en: The link you clicked is no longer valid.
hu: A hivatkozás már nem elérhető.

en: Profile updated
hu: Profil frissítve

en: Update Profile
hu: Profil frissítése

en: A verification email has been sent with a link for resetting your password.
hu: Az jeszó helyreállító linket tartalmazó email el lett küldve a megadott címre

en: Password Reset
hu: Jelszó helyreállítása

en: You're already logged in.
hu: Már be vagy jelentkezve.

en: If you don't have an account you can <a href="%(signup_url)s?next=%(next)s">sign up</a> for one now.
hu: Ha még nincs fiókod <a href="%(signup_url)s?next=%(next)s">ide kattintva</a> csinálhatsz.

en: <p>You can also <a href="%(password_reset_url)s?next=%(profile_update_url)s">reset your password</a> if you've forgotten it.</p>
hu: <p> A jelszavadat is<a href="%(password_reset_url)s?next=%(profile_update_url)s">visszaállíthatod</a>, amennyiben elfelejtetted. </p>

en: Enter your username or email address and you'll receive an email with a link you need to click, in order to log in and change your password.
hu: Add meg a felhasználóneved vagy az email címed és elküldünk egy levelet, amelyben a jelszó helyreállításhoz használható linket fogod találni.

en: Update profile
hu: Profil frissítése

en: You're already logged in. If you'd like to create a new account, you'll need to log out first.
hu: Már be vagy jelentkezve. Ha új fiókot szeretnél csinálni, előbb lépj ki.

en: After signing up, you'll receive an email with a link you need to click, in order to activate your account.
hu: Regisztráció után egy emailt fogsz kapni, amelyben található linkre kattintva aktiválhatod a fiókodat.

en: Logged in as:
hu: Bejelentkezve mint:

en: Log out
hu: Kilépés

en: or
hu: vagy

en: Profile information
hu: Profil adatok

en: Name
hu: Név

en: Please use the link below to activate it.
hu: Az alábbil inkkel aktiválhatod.

en: Hey there, the password reset form was used for your account.
hu: Figyelem! Jelszó visszaállítást igényeltek a fiókodhoz.

en: Please use the link below to log in and update your password.
hu: Az alábbi linkkel beléphetsz és frissítheted a jelszavad.

en: If you didn't request for your password to be reset, please ignore this email.
hu: Ha nem te kértél jelszó helyreállítást, hagyd figyelmen kívül ezt a levelet.

en: Reset your password
hu: Jelszó helyreállítása

en: Hey there, thanks for creating your account.
hu: Kösz a regisztrációt!

en: Activate your account
hu: Aktiváld a fiókodat
