Mezzanine - en to sv translation catalogue (49 entries)

en: Minimum length for passwords
sv: Minimumlängd för lösenord

en: List of fields to exclude from the profile form.
sv: Lista av fält att exkludera från profilformuläret.

en: Dotted package path and class name of profile form to use for users signing up and updating their profile, when ``mezzanine.accounts`` is installed.
sv: Punktad paketsökväg och klassnamn för profilformulär att använda för användarregistrering och profiluppdatering när ``mezzanine.accounts`` är installerat.

en: If ``True``, users will have their own public profile pages.
sv: Om ``True`` kommer användare att ha tillgång till sina egna publika profilsidor.

en: If ``True``, when users create an account, they will be sent an email with a verification link, which they must click to enable their account.
sv: Om ``True`` kommer användare när de skapar ett konto bli skickade ett e-brev med en bekräftelselänk som de måste klicka på för att aktivera sitt konto.

en: Username or email address
sv: Användarnamn eller e-postadress

en: Password
sv: Lösenord

en: Invalid username/email and password
sv: Ogiltigt användarnamn/e-postadress och lösenord

en: Your account is inactive
sv: Ditt konto är inaktivt

en: Password (again)
sv: Lösenord (igen)

en: Only letters, numbers, dashes or underscores please
sv: Bara bokstäver, siffror, bindestreck eller understreck tack

en: Leave blank unless you want to change your password
sv: Lämna blank om du vill ändra ditt lösenord

en: Username can only contain letters, numbers, dashes or underscores.
sv: Användarnamn kan bara innehålla bokstäver, siffror, bindestreck eller understreck.

en: This username is already registered
sv: Detta användarnamn är redan registrerat

en: Passwords do not match
sv: Lösenorden matchar inte

en: Password must be at least %s characters
sv: Lösenordet måste åtminstone vara %s tecken

en: This email is already registered
sv: Denna e-postadress är redan registrerad

en: Invalid username/email
sv: Ogiltigt användarnamn/e-postadress

en: Successfully logged in
sv: Loggade in

en: Log in
sv: Loga in

en: Successfully logged out
sv: Loggade ut

en: A verification email has been sent with a link for activating your account.
sv: Ett e-brev har skickats med en länk för att aktivera ditt konto.

en: Successfully signed up
sv: Registrerade

en: Sign up
sv: Registrera

en: The link you clicked is no longer valid.
sv: Länken du klickade på är inte giltig längre.

en: Profile updated
sv: Profilen uppdaterad

en: Update Profile
sv: Uppdatera profil

en: A verification email has been sent with a link for resetting your password.
sv: Ett e-brev har skickats med en länk för att återställa ditt lösenord.

en: Password Reset
sv: Lösenord återställt

en: You're already logged in.
sv: Du är redan inloggad.

en: If you don't have an account you can <a href="%(signup_url)s?next=%(next)s">sign up</a> for one now.
sv: Om du inte har ett konto kan du <a href="%(signup_url)s?next=%(next)s">registrera</a> ett nu.

en: <p>You can also <a href="%(password_reset_url)s?next=%(profile_update_url)s">reset your password</a> if you've forgotten it.</p>
sv: <p>Du kan också <a href="%(password_reset_url)s?next=%(profile_update_url)s">återställa ditt lösenord</a> om du har glömt det.</p>

en: Enter your username or email address and you'll receive an email with a link you need to click, in order to log in and change your password.
sv: Skriv in ditt användarnamn eller din e-postadress och du skickas ett e-brev med en länk som du behöver klicka på för att kunna logga in och ändra ditt lösenord.

en: Update profile
sv: Uppdatera profil

en: You're already logged in. If you'd like to create a new account, you'll need to log out first.
sv: Du är redan inloggad. Om du vill skapa ett nytt konto måste du först logga ut.

en: After signing up, you'll receive an email with a link you need to click, in order to activate your account.
sv: Efter registrering kommer du att skickas ett e-brev med en länk som du behöver klicka på för att aktivera ditt konto.

en: Logged in as:
sv: Inloggad som:

en: Log out
sv: Logga ut

en: or
sv: eller

en: Profile information
sv: Profilinformation

en: Name
sv: Namn

en: Email
sv: E-postadress

en: Please use the link below to activate it.
sv: Vänligen använd länken nedan för att aktivera det.

en: Hey there, the password reset form was used for your account.
sv: Hej, formuläret för lösenordsåterställning användes för ditt konto.

en: Please use the link below to log in and update your password.
sv: Vänligen använd länken nedan för att logga in och uppdatera ditt lösenord.

en: If you didn't request for your password to be reset, please ignore this email.
sv: Om du inte bad om lösenordsåterställning vänligen ignorera detta e-brev.

en: Reset your password
sv: Återställ ditt lösenord

en: Hey there, thanks for creating your account.
sv: Hej, tack för att du skapade ditt konto.

en: Activate your account
sv: Aktivera ditt konto
