Mezzanine - en to ar translation catalogue (37 entries)

en: Other posts
ar: تدوينات أخرى

en: Enable featured images in blog posts
ar: تفعيل الصور الرئيسية للتدوينات

en: Blog posts per page
ar: عدد التدوينات لكل صفحة

en: Number of blog posts shown on a blog listing page.
ar: عدد التدوينات التي يتم عرضها في صفحة سرد التدوينات.

en: Categories
ar: الفئات

en: Allow comments
ar: السماح بالتعليق

en: Comments
ar: التعليقات

en: Rating
ar: التقييم

en: Featured Image
ar: الصورة الرئيسية

en: Related posts
ar: تدوينات ذات صلة

en: Blog post
ar: تدوينة

en: Blog posts
ar: التدوينات

en: Blog Category
ar: فئة التدوينة

en: Blog Categories
ar: فئات التدوينات

en: Quick Blog
ar: تدوينة سريعة

en: Save Draft
ar: احفظ مسودة

en: Posted by
ar: كتبه

en: %(sometime)s ago
ar: منذ %(sometime)s

en: Tags
ar: وسوم

en: Share on Twitter
ar: شارك على تويتر

en: Share on Facebook
ar: شارك على فيسبوك

en: Blog
ar: المدونة

en: Tag:
ar: الوسم:

en: Category:
ar: الفئة:

en: Author:
ar: المؤلف:

en: Viewing posts tagged
ar: عرض التدوينات ذات الوسم

en: Viewing posts for the category
ar: عرض التدوينات من فئة

en: Viewing posts from
ar: عرض التدوينات من

en: Viewing posts by
ar: عرض التدوينات التي كتبها

en: in
ar: في

en: read more
ar: اقرأ المزيد

en: Recent Posts
ar: آخر التدوينات

en: Archive
ar: الأرشيف

en: Authors
ar: المؤلفون

en: Feeds
ar: الملقمات

en: RSS
ar: آر إس إس

en: Atom
ar: أتوم
