Mezzanine - en to cs translation catalogue (28 entries)

en: Enable featured images in blog posts
cs: Povolit obrázky u příspěvků v blogu

en: Blog posts per page
cs: Příspěvků na stránce

en: Number of blog posts shown on a blog listing page.
cs: Počet příspěvků zobrazených na jedné stránce blogu

en: Slug of the page object for the blog.
cs: Slug článku na blogu

en: Categories
cs: Kategorie

en: Allow comments
cs: Povolit komentáře

en: Comments
cs: Komentáře

en: Rating
cs: Hodnocení

en: Featured Image
cs: Doporučené fotografie

en: Blog post
cs: Příspěvek blogu

en: Blog posts
cs: Příspěvky blogu

en: Blog Category
cs: Kategorie Blogu

en: Blog Categories
cs: Kategorie Blogu

en: Save Draft
cs: Uložit koncept

en: Posted by
cs: Napsal

en: Tags
cs: Tagy

en: Share on Twitter
cs: Sdílet na Twitteru

en: Share on Facebook
cs: Sdílet na Facebooku

en: Category:
cs: Kategorie:

en: Author:
cs: Autor:

en: Viewing posts tagged
cs: Zobrazení označených příspěvků

en: Viewing posts for the category
cs: Zobrazení příspěvků pro kategorii

en: Viewing posts from
cs: Zobrazení příspěvků z

en: Viewing posts by
cs: Zobrazení příspěvků od

en: in
cs: v

en: read more
cs: více

en: Recent Posts
cs: Nejnovější Příspěvky

en: Authors
cs: Autoři
