Mezzanine - en to fi translation catalogue (38 entries)

en: Other posts
fi: Muut kirjoitukset

en: Enable featured images in blog posts
fi: Ota käyttöön ajankohtainen kuva blogissa

en: Blog posts per page
fi: Kirjoituksia sivua kohti

en: Number of blog posts shown on a blog listing page.
fi: Blogikirjoitusten määrä yhtä sivua kohti

en: Blog posts RSS limit
fi: RSS-syötteen kirjoitusten määrä

en: Number of most recent blog posts shown in the RSS feed. Set to ``None`` to display all blog posts in the RSS feed.
fi: Uusinten kirjoitusten määrä RSS-syötteessä. Aseta ``Ei mitään`` näyttääksesi kaikki kirjoitukset syötteessä.

en: Slug of the page object for the blog.
fi: Lyhenne blogin tunnukselle

en: Categories
fi: Aiheet

en: Allow comments
fi: Salli kommentointi

en: Comments
fi: Kommentit

en: Rating
fi: Arvostelu

en: Featured Image
fi: Ajankohtainen kuva

en: Related posts
fi: Aiheeseen liittyvät kirjoitukset

en: Blog post
fi: Kirjoitus

en: Blog posts
fi: Kirjoitukset

en: Blog Category
fi: AiheN

en: Blog Categories
fi: Aiheet

en: Quick Blog
fi: Pikakirjoitus

en: Save Draft
fi: Tallenna luonnos

en: Posted by
fi: Lähettänyt

en: %(sometime)s ago
fi: %(sometime)s sitten

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Share on Twitter
fi: Jaa Twitterissä

en: Share on Facebook
fi: Jaa Facebookissa

en: Blog
fi: Blogi

en: Tag:
fi: Tunniste:

en: Category:
fi: Aihe:

en: Author:
fi: Kirjoittaja:

en: Viewing posts tagged
fi: Näytetään kirjoitukset tunnisteilla

en: Viewing posts for the category
fi: Näytetään kirjoitukset aiheelle

en: Viewing posts from
fi: Näytetään kirjoitukset ajalta

en: Viewing posts by
fi: Näytetään kirjoitukset henkilöltä

en: in
fi: sisällä

en: read more
fi: Jatka lukemista

en: Recent Posts
fi: Uusimmat kirjoitukset

en: Archive
fi: Arkisto

en: Authors
fi: Kirjoittajat

en: Feeds
fi: Syötteet
