Mezzanine - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: Other posts
ja: 他の投稿

en: Enable featured images in blog posts
ja: 特集写真をブログ投稿で有効にする

en: Blog posts per page
ja: ページごとのブログ投稿

en: Number of blog posts shown on a blog listing page.
ja: ブログリストページに表示されるブログ投稿の数

en: Blog posts RSS limit
ja: ブログ投稿の RSS 上限

en: Number of most recent blog posts shown in the RSS feed. Set to ``None`` to display all blog posts in the RSS feed.
ja: RSS フィード内に表示させる最新ブログ投稿の数。RSS フィード内に全ブログ投稿を 表示させたいときは ``None`` とします。

en: Slug of the page object for the blog.
ja: ブログのためのページオブジェクト用のURL文字列

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Allow comments
ja: コメントを許可する

en: Comments
ja: コメント

en: Rating
ja: 評価

en: Featured Image
ja: 特集写真

en: Related posts
ja: 関連投稿

en: Blog post
ja: ブログ投稿

en: Blog posts
ja: ブログ投稿

en: Blog Category
ja: ブログカテゴリー

en: Blog Categories
ja: ブログカテゴリー

en: Quick Blog
ja: クイックブログ

en: Save Draft
ja: 下書き保存

en: Posted by
ja: 投稿者

en: %(sometime)s ago
ja: %(sometime)s 前

en: Tags
ja: タグ

en: Share on Twitter
ja: Twitterでシェア

en: Share on Facebook
ja: Facebookでシェア

en: Blog
ja: ブログ

en: Tag:
ja: タグ:

en: Category:
ja: カテゴリー:

en: Author:
ja: 著者:

en: Viewing posts tagged
ja: タグ付けされた投稿を見る

en: Viewing posts for the category
ja: カテゴリーの投稿を見る

en: Viewing posts from
ja: 右記投稿者からの投稿を見る

en: Viewing posts by
ja: 右記投稿者による投稿を見る

en: in
ja: 右記内

en: read more
ja: もっと読む

en: Recent Posts
ja: 最近の投稿

en: Archive
ja: アーカイブ

en: Authors
ja: 著者

en: Feeds
ja: フィード
