Mezzanine - en to nb translation catalogue (36 entries)

en: Other posts
nb: Andre poster

en: Enable featured images in blog posts
nb: Aktiver fremhevet bilde i bloggposter

en: Blog posts per page
nb: Bloggposter per side

en: Number of blog posts shown on a blog listing page.
nb: Antall bloggposter som vises på en side.

en: Slug of the page object for the blog.
nb: URL-vennlig navn for sideobjektet i bloggen.

en: Categories
nb: Kategorier

en: Allow comments
nb: Åpne for kommentarer

en: Comments
nb: Kommentarer

en: Rating
nb: Vurdering

en: Featured Image
nb: Fremhevet bilde

en: Related posts
nb: Relaterte poster

en: Blog post
nb: Bloggpost

en: Blog posts
nb: Bloggposter

en: Blog Category
nb: Bloggkategori

en: Blog Categories
nb: Bloggkategorier

en: Quick Blog
nb: Hurtigblogg

en: Save Draft
nb: Lagre kladd

en: Posted by
nb: Skrevet av

en: %(sometime)s ago
nb: %(sometime)s siden

en: Tags
nb: Tagger

en: Share on Twitter
nb: Del på Twitter

en: Share on Facebook
nb: Del på Facebook

en: Blog
nb: Blogg

en: Tag:
nb: Tagg:

en: Category:
nb: Kategori:

en: Author:
nb: Forfatter:

en: Viewing posts tagged
nb: Viser poster tagget med

en: Viewing posts for the category
nb: Viser poster i kategorien

en: Viewing posts from
nb: Viser poster fra

en: Viewing posts by
nb: Viser poster av

en: in
nb: i

en: read more
nb: les mer

en: Recent Posts
nb: Siste poster

en: Archive
nb: Arkiv

en: Authors
nb: Forfattere

en: Feeds
nb: Nyhetsstrømmer
