Mezzanine - en to nl translation catalogue (30 entries)

en: Other posts
nl: Andere posts

en: Enable featured images in blog posts
nl: Schakel uitgelichte afbeeldingen in voor blogposts

en: Blog posts per page
nl: Blogposts per pagina

en: Number of blog posts shown on a blog listing page.
nl: Het aantal blogposts dat getoond moet worden op een blogpost indexpagina.

en: Blog posts RSS limit
nl: Blogposts RSS limiet

en: Slug of the page object for the blog.
nl: URL-vriendelijke naam van het pagina-object voor het blog.

en: Categories
nl: Categorieën

en: Allow comments
nl: Sta comments toe

en: Comments
nl: Commentaren

en: Rating
nl: Waardering

en: Featured Image
nl: Uitgelichte afbeelding

en: Related posts
nl: Gerelateerde posts

en: Blog Category
nl: Blog categorie

en: Blog Categories
nl: Blog categorieën

en: Quick Blog
nl: Blog snel

en: Save Draft
nl: Sla concept op

en: Posted by
nl: Geplaatst door

en: %(sometime)s ago
nl: %(sometime)s geleden

en: Share on Twitter
nl: Deel op Twitter

en: Share on Facebook
nl: Deel op Facebook

en: Category:
nl: Categorie:

en: Author:
nl: Auteur:

en: Viewing posts tagged
nl: Bekijk posts die getagged zijn met

en: Viewing posts for the category
nl: Bekijk posts in de categorie

en: Viewing posts from
nl: Bekijk posts van

en: Viewing posts by
nl: Bekijk posts door

en: read more
nl: lees meer

en: Recent Posts
nl: Recente posts

en: Archive
nl: Archief

en: Authors
nl: Auteurs
