Mezzanine - en to pl translation catalogue (29 entries)

en: Blog posts per page
pl: Ilość wpisów na stronę

en: Number of blog posts shown on a blog listing page.
pl: Ilość wpisów na listingu bloga

en: Slug of the page object for the blog.
pl: Slug dla stron bloga.

en: Categories
pl: Kategorie

en: Comments
pl: Komentarze

en: Rating
pl: Ocena

en: Featured Image
pl: Wybrany obraz

en: Blog post
pl: Post na blogu

en: Blog posts
pl: Posty na blogu

en: Blog Category
pl: Kategoria bloga

en: Blog Categories
pl: Kategorie bloga

en: Quick Blog
pl: Szybki Blog

en: Save Draft
pl: Zapisz wersję roboczą

en: Posted by
pl: Dodane przez

en: Tags
pl: Tagi

en: Share on Twitter
pl: Podziel się na Tweeterze

en: Share on Facebook
pl: Podziel się na Facebooku

en: Category:
pl: Kategoria:

en: Author:
pl: Autor:

en: Viewing posts tagged
pl: Oglądasz posty otagowane

en: Viewing posts for the category
pl: Oglądasz posty z kategorii

en: Viewing posts from
pl: Oglądasz posty z

en: Viewing posts by
pl: Oglądasz posty dodane przez

en: in
pl: w

en: read more
pl: czytaj więcej

en: Recent Posts
pl: Ostatnie posty

en: Archive
pl: Archiwum

en: Authors
pl: Autorzy

en: Feeds
pl: Subskrypcja
