Mezzanine - en to pt_BR translation catalogue (34 entries)

en: Other posts
pt_BR: Outros posts

en: Enable featured images in blog posts
pt_BR: Habilitar imagens de destaque nos posts do blog

en: Blog posts per page
pt_BR: Posts por página no blog

en: Number of blog posts shown on a blog listing page.
pt_BR: Número de posts do blog exibidos de uma vez numa página de listagem do blog.

en: Blog posts RSS limit
pt_BR: Limite de posts do blog no RSS

en: Number of most recent blog posts shown in the RSS feed. Set to ``None`` to display all blog posts in the RSS feed.
pt_BR: Número dos mais recentes posts do blog exibidos no RSS. Configure como ``None`` para exibir todos posts do blog no RSS.

en: Slug of the page object for the blog.
pt_BR: Slug do objeto da página para o blog.

en: Categories
pt_BR: Categorias

en: Allow comments
pt_BR: Permitir comentários

en: Comments
pt_BR: Comentários

en: Rating
pt_BR: Avaliação

en: Featured Image
pt_BR: Imagem de Destaque

en: Related posts
pt_BR: Posts relacionados

en: Blog post
pt_BR: Post do blog

en: Blog posts
pt_BR: Posts do blog

en: Blog Category
pt_BR: Categoria do Blog

en: Blog Categories
pt_BR: Categorias do Blog

en: Quick Blog
pt_BR: Blog Rápido

en: Save Draft
pt_BR: Salvar Rascunho

en: Posted by
pt_BR: Publicado por

en: %(sometime)s ago
pt_BR: %(sometime)s atrás

en: Share on Twitter
pt_BR: Compartilhe no Twitter

en: Share on Facebook
pt_BR: Compartilhe no Facebook

en: Category:
pt_BR: Categoria:

en: Author:
pt_BR: Autor:

en: Viewing posts tagged
pt_BR: Vendo posts com a tag

en: Viewing posts for the category
pt_BR: Vendo posts da categoria

en: Viewing posts from
pt_BR: Vendo posts de

en: Viewing posts by
pt_BR: Vendo posts por

en: in
pt_BR: em

en: read more
pt_BR: leia mais

en: Recent Posts
pt_BR: Posts Recentes

en: Archive
pt_BR: Arquivo

en: Authors
pt_BR: Autores
