Mezzanine - en to pt_PT translation catalogue (27 entries)

en: Enable featured images in blog posts
pt_PT: Activar as imagens em destaque nos posts do blog

en: Blog posts per page
pt_PT: Número de blog posts por página

en: Number of blog posts shown on a blog listing page.
pt_PT: Número de blog posts a mostrar na página de listagem do blog.

en: Categories
pt_PT: Categorias

en: Allow comments
pt_PT: Autorizar comentários

en: Comments
pt_PT: Comentários

en: Featured Image
pt_PT: Imagem em destaque

en: Blog Category
pt_PT: Categoria do Blog

en: Blog Categories
pt_PT: Categorias do Blog

en: Quick Blog
pt_PT: Blog rápido

en: Save Draft
pt_PT: Guardar rascunho

en: Posted by
pt_PT: Postado por

en: Tags
pt_PT: Etiqueta

en: Share on Twitter
pt_PT: Partilhar no Twitter

en: Share on Facebook
pt_PT: Partilhar no Facebook

en: Tag:
pt_PT: Etiqueta:

en: Category:
pt_PT: Categoria:

en: Author:
pt_PT: Autor:

en: Viewing posts tagged
pt_PT: A ver os posts marcados

en: Viewing posts for the category
pt_PT: A ver os posts da categoria

en: Viewing posts from
pt_PT: A ver os posts de

en: Viewing posts by
pt_PT:  A ver os posts de

en: in
pt_PT: em

en: read more
pt_PT: Ler mais

en: Recent Posts
pt_PT: Posts recentes

en: Archive
pt_PT: Arquivo

en: Authors
pt_PT: Autores
