Mezzanine - en to tr_TR translation catalogue (41 entries)

en: Other posts
tr_TR: Diğer girdiler

en: Enable featured images in blog posts
tr_TR: Günlük girdilerinde açıklayıcı resimleri etkinleştir

en: Blog post URL date format
tr_TR: Günlük girdisi URL'snin tarih formatı

en: A string containing the value ``year``, ``month``, or ``day``, which controls the granularity of the date portion in the URL for each blog post. Eg: ``year`` will define URLs in the format /blog/yyyy/slug/, while ``day`` will define URLs with the format /blog/yyyy/mm/dd/slug/. An empty string means the URLs will only use the slug, and not contain any portion of the date at all.
tr_TR: Her bir günlük girdisinin URL'sinin tarih kısmını oluşturan , ``yıl``, ``ay``, ve ``gün`` parçalarını kontrol eden metin. Örneğin ``yıl`` URL'nin /blog/yyyy/slug/ şeklinde oluşacağını belirler. ``gün`` ise URL'nin /blog/yyyy/mm/dd/slug/ şeklinde oluşmasını sağlar. Boş bir metin url'nin sadece başlığı(slug) kullanacağını ve hiçbir tarih parçacığının eklenmeyeceğini belirtir.

en: Blog posts per page
tr_TR: Sayfa başına günlük girdisi

en: Number of blog posts shown on a blog listing page.
tr_TR: Günlük listeleme sayfasınde gösterilecek olan günlük sayısı.

en: Blog posts RSS limit
tr_TR: Günlük girdisi RSS sınırı

en: Number of most recent blog posts shown in the RSS feed. Set to ``None`` to display all blog posts in the RSS feed.
tr_TR: RSS beslemelerinde gösterilecek olan günlük girdi limiti sayısı.Tümünün gösterilmesi için ``None`` olarak işaretleyin.

en: Slug of the page object for the blog.
tr_TR: Günlüğün URL'sinde gözükecek olan başlık adı

en: Categories
tr_TR: Kategoriler

en: Allow comments
tr_TR: Yorumlara izin ver

en: Comments
tr_TR: Yorumlar

en: Rating
tr_TR: Puanlama

en: Featured Image
tr_TR: Açıklayıcı Resim

en: Related posts
tr_TR: İlişkili girdiler

en: Blog post
tr_TR: Günlük girdisi

en: Blog posts
tr_TR: Günlük Girdileri

en: Blog Category
tr_TR: Günlük Kategorisi

en: Blog Categories
tr_TR: Günlük Kategorileri

en: Quick Blog
tr_TR: Hızlı Günlük

en: Save Draft
tr_TR: Taslağı kaydet

en: Posted by
tr_TR: Gönderen

en: %(sometime)s ago
tr_TR: %(sometime)s önce

en: %(comments_count)s comment | %(comments_count)s comments
tr_TR[0]: %(comments_count)s yorum

en: Tags
tr_TR: Etiketler

en: Share on Twitter
tr_TR: Twitter'da paylaş

en: Share on Facebook
tr_TR: Facebook'ta paylaş

en: Blog
tr_TR: Günlük

en: Tag:
tr_TR: Etiket:

en: Category:
tr_TR: Kategori:

en: Author:
tr_TR: Yazar:

en: Viewing posts tagged
tr_TR: Şu etiketli girdilere bakıyorsunuz

en: Viewing posts for the category
tr_TR: Şu kategoriye ait girdilere bakıyorsunuz

en: Viewing posts from
tr_TR: Şu kullanıcının girdilerine bakıyorsunuz

en: Viewing posts by
tr_TR: Şu kullanıcının girdilerine bakıyorsunuz

en: in
tr_TR: içinde

en: read more
tr_TR: daha fazlasını oku

en: Recent Posts
tr_TR: Eski Girdiler

en: Archive
tr_TR: Arşiv

en: Authors
tr_TR: Yazarlar

en: Feeds
tr_TR: Beslemeler
