Mezzanine - en to ca translation catalogue (63 entries)

en: Meta data
ca: Metadades

en: Controls the ordering and grouping of the admin menu.
ca: Contrla l'ordre i l'agrupament del menu d'Administració

en: Content
ca: Contingut

en: Media Library
ca: Llibreria Multimèdia

en: Site
ca: Lloc

en: Users
ca: Usuaris

en: Unregister these models from the admin.
ca: Desregistrar aquests models the l'administració.

en: A three item sequence, each containing a sequence of template tags used to render the admin dashboard.
ca: Una seqüència de tres objectes que conten una seqüència de etiquetes de plantilla utilitzats per a fer el taulell d'administració

en: Device specific template sub-directory to use as the default device.
ca: Subcarpeta que conté les plantilles especifiques per dispositiu que s'utilitzarà pel dispositiu per defecte.

en: Mapping of device specific template sub-directory names to the sequence of strings that may be found in their user agents.
ca: Mapeig dels subdirectoris específics per a cada dispositiu amb les noms de les sequencies que es troben en el seus agents d'usuari.

en: A sequence of fields that will be injected into Mezzanine's (or any library's) models. Each item in the sequence is a four item sequence. The first two items are the dotted path to the model and its field name to be added, and the dotted path to the field class to use for the field. The third and fourth items are a sequence of positional args and a dictionary of keyword args, to use when creating the field instance. When specifying the field class, the path ``django.models.db.`` can be omitted for regular Django model fields.
ca: seqüència de camps que seran injectats als models de Mezzanine (o de qualsevol llibreria). Cada objecte de la seqüència consta de 4 valors. Els dos primers son la ruta complerta cap al model i nom del camp a afegir, i la ruta complerta a la classe que s'utilitzarà per al camp. El tercer i el quart valors son una seqüència de arguments i un diccionari de arguments que es faràn servir durant la creació del camp. Quan s'especifica la classe del camp, la ruta ``django.models.db`` pot ser omesa per als models regulars de camps de Django.

en: Google Analytics ID
ca: Identificador Google Analytics

en: Google Analytics ID (http://www.google.com/analytics/)
ca: Identificador Google Analytics (http://www.google.com/analytics/)

en: Dotted package path and class name of the widget to use for the ``RichTextField``.
ca: Ruta completa del nom de la classe que s'utilitzarà pel widget ``RichTextField``.

en: Dotted path to the function to call on a ``RichTextField`` value before it is rendered to the template.
ca: Ruta completa de la funció que es cridarà abans de la plantilla per al widget ``RichTextField``.

en: Search results per page
ca: Resultats de búsqueda per pàgina.

en: Number of results shown in the search results page.
ca: Nombre de resultats que es mostren a la pàgina de resultats de la cerca.

en: Site Title
ca: Títol del Lloc

en: Title that will display at the top of the site, and be appended to the content of the HTML title tags on every page.
ca: Títol que es mostrará a la part superior del lloc i que s'utilitzarà a la part posterior de l'etiqueta HTML title per a cada pàgina.

en: Tagline
ca: Subtítol

en: A tag line that will appear at the top of all pages.
ca: Subtítol que apareixierà a la part superior de totes les pàgines.

en: List of words which will be stripped from search queries.
ca: Llista de paraules que no es tindrán en compte a les búsquedes.

en: Tag Cloud Sizes
ca: Tamanys del núvol d'etiquets

en: Number of different sizes for tags when shown as a cloud.
ca: Nombre diferent de tamanys a utilitzar quan es mostra el núvol d'etiquetes

en: Sequence of setting names available within templates.
ca: Sequència de nom disponibles a les plantilles.

en: If ``True``, the south application will be automatically added to the ``INSTALLED_APPS`` setting.
ca: Si es marca l'aplicació south s'afegirà automàticament a l'ajustament ``INSTALLED_APPS``

en: Could not import the value of settings.RICHTEXT_WIDGET_CLASS: %s
ca: No s'ha pogut importa el valor de l'ajustament RICHTEXT_WIDGET_CLASS: %s

en: Order
ca: Odre

en: Title
ca: Títol

en: View on site
ca: Veure al lloc

en: Description
ca: Descripció

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Draft
ca: Esborrany

en: Published
ca: Publicat

en: Status
ca: Estat

en: Published from
ca: Publicat desde

en: Expires on
ca: Caduca

en: Author
ca: Autor

en: Permission denied
ca: Permís denegat

en: Powered by
ca: Desenvolupat per

en: Home
ca: Inici

en: Search Results
ca: Resultats de la cerca

en: read more
ca: Llegir més

en: Dashboard
ca: Taulell

en: Interface:
ca: Interfície:

en: Admin
ca: Administració

en: Forgot password?
ca: Heu oblidat la contrasenya?

en: Add
ca: Afegir

en: Change
ca: Canviar

en: Add another
ca: Afegir un altre

en: Recent Actions
ca: Accions recents

en: My Actions
ca: Les meves accions

en: None available
ca: Cap disponible

en: Page not found
ca: No s'ha trobat la pàgina

en: The page you requested does not exist.
ca: La pàgina no existeix

en: Sorry, an error occurred.
ca: S'ha produït un error.

en: Save
ca: Guardar

en: Cancel
ca: Cancelar

en: Edit
ca: Editar

en: Log out
ca: Desconectar

en: Page
ca: Pàgina

en: of
ca: de

en: Search
ca: Buscar
