Mezzanine - en to cs translation catalogue (104 entries)

en: This field is required if status is set to published.
cs: Toto pole je povinné, pokud je status nastaven na publikováno.

en: Controls the ordering and grouping of the admin menu.
cs: Nastavení řazení a seskupování v administračním menu.

en: Content
cs: Obsah

en: Media Library
cs: Knihovna médií

en: Site
cs: Web

en: Users
cs: Uživatelé

en: Unregister these models from the admin.
cs: Vyjmout dané moduly z administračního rozhraní.

en: Size of thumbnail previews for image fields in the admin interface.
cs: Velikost miniatur náhledů obrázků polí v admin rozhraní.

en: Akismet API Key
cs: Akismet API - klíč.

en: Key for http://akismet.com spam filtering service. Used for filtering comments and forms.
cs: Klíč pro http://akismet.com spam filtr. Použitý pro filtrování komentářů a fromulářů.

en: Mezzanine's caching uses a technique know as mint caching. This is where the requested expiry for a cache entry is stored with the cache entry in cache, and the real expiry used has the ``CACHE_SET_DELAY`` added to it. Then on a cache get, the store expiry is checked, and if it has past, the cache entry is set again, and no entry is returned. This tries to ensure that cache misses never occur, and if many clients were to get a cache miss at once, only one would actually need to re-generated the cache entry.
cs: Mezzanine používá techniku mint caching. To jest technika, kdy požadovaná expirační doba pro cach záznam je uložena spolu se záznamem v cach, a reálně použitá expirační doba má navíc přidánu hodnotu ``CACHE_SET_DELAY``. Při zisku dat z cach, je zkontrolována skladová expirační doba, a pokud je překročena cach záznam je znovu přiřazen a není vrácena žádná hodnota. Tento mechanismus se snaží o to, aby v cahe nikdy nenastalo vynechání, a pokud by monoho klientů dostalo vynechání v cach, pouze jeden by bude nucen re-generovat záznam.

en: A three item sequence, each containing a sequence of template tags used to render the admin dashboard.
cs: Sekvence obsahující tři položky, každá obsahující sekvenci tagů šablony použité k vypsání admin nástěnky.

en: Device specific template sub-directory to use as the default device.
cs: Podadresáře šablon, dle specifického stroje, použitého jako výchozího stroje.

en: Mapping of device specific template sub-directory names to the sequence of strings that may be found in their user agents.
cs: Mapování jmen podadresáře šablon, dle specifického stroje na sekvenci řetězců, které mohou být nalezeny ve svých uživatelských agentech.

en: If ``True``, website forms will use HTML5 features.
cs: Je-li tato hodnota nastavena na ``True``,  webová stránka bude používat HTML5 funkce.

en: A sequence of fields that will be injected into Mezzanine's (or any library's) models. Each item in the sequence is a four item sequence. The first two items are the dotted path to the model and its field name to be added, and the dotted path to the field class to use for the field. The third and fourth items are a sequence of positional args and a dictionary of keyword args, to use when creating the field instance. When specifying the field class, the path ``django.models.db.`` can be omitted for regular Django model fields.
cs: Sekvence polí, které budou vloženy mezi modely Mezzanine (nebo jiné knihovny).  Každá položka v sekvenci je čtyřsložková sekvence. První dvě složky jsou cesty k modelu a jeho názvu pole, které má být přidáno, a cesta ke třídě pole, použitá pro pole Třetí a čtvrtá složka jsou sekvence pozičních argumentů a slovník klíčových argumentů, které jsou použity pro vytvoření instance pole. Při specifikaci třídy pole, cesta ``django.models.db.`` může být vynechána pro regulární Django modely polí.

en: A sequence mapping host names to themes, allowing different templates to be served per HTTP hosts Each item in the sequence is a two item sequence, containing a host such as ``othersite.example.com``, and the name of an importable Python package for the theme. If the host is matched for a request, the templates directory inside the theme package will be first searched when loading templates.
cs: Sekvence mapující jména hostitelů a témata, dovolující podávat různé šablony pro každého HTTP hostitele. Každá položka sekvence je dvousložková sekvence, obsahující hositele např: ``othersite.example.com``, a jméno importovatelného Python balíčku pro téma. Pokud je hostitel spojen s dotazem, adresář se šablonami uvnitř balíčku s tématy bude poprvé vyhledáván při načítání šablon.

en: Name of the jQuery file.
cs: Jméno souboru jQuery

en: Name of the jQuery file found in mezzanine/core/static/mezzanine/js/
cs: jméno .js souboru s jQuery v mezzanine/core/static/mezzanine/js/

en: Max paging links
cs: Max. počet odkazů na další strany

en: Max number of paging links to display when paginating.
cs: Max. počet zobrazovaných odkazů dalších stránek, je-li zapnuté stránkování

en: Models that subclass ``Ownable`` and use the ``OwnableAdmin`` have their admin change-list records filtered down to records owned by the current user. This setting contains a sequence of models in the format ``app_label.object_name``, that when subclassing ``Ownable``, will still show all records in the admin change-list interface, regardless of the current user.
cs: Modely podtřídy ``Ownable`` a ``OwnableAdmin``  mají svůj seznam změn admnistračních záznamů filtrovaný na záznamy ve vlastnictví aktuálního uživatele. Toto nastavení obsahuje sekvenci modelů ve formátu ``app_label.object_name``, že když podtřída ``Ownable``, bude stále zobrazovat všechny záznamy v  rozhraní administračního seznamu změn, bez ohledu na aktuálního uživatele.

en: Dotted package path and class name of the widget to use for the ``RichTextField``.
cs: Cesta k balíčku a jméno třídy udělátka (widget), pro použití ``RichTextField``.

en: List of HTML tags that won't be stripped from ``RichTextField`` instances.
cs: Seznam HTML tagů, které nebudou odebrány z ``RichTextField`` instancí.

en: List of HTML attributes that won't be stripped from ``RichTextField`` instances.
cs: Seznam HTML attrinutům které bebudou odebrány z ``RichTextField`` instancí.

en: List of inline CSS styles that won't be stripped from ``RichTextField`` instances.
cs: Seznam HTML tagů, které nebudou odebrány z ``RichTextField`` instancí.

en: Dotted path to the function to call on a ``RichTextField`` value before it is rendered to the template.
cs: Cesta k funkci, kterou je třeba zavolat na ``RichTextField`` hodnotě, než je vykreslena na šablonu.

en: High
cs: Vysoko

en: Low (allows video, iframe, Flash, etc)
cs: Nízko (povoluje video, iframe, Flash, atd.)

en: No filtering
cs: Bez filtrování

en: Rich Text filter level
cs: Úroveň filtrování Rich Textu

en: *Do not change this setting unless you know what you're doing.*
    
    When content is saved in a Rich Text (WYSIWYG) field, unsafe HTML tags and attributes are stripped from the content to protect against staff members intentionally adding code that could be used to cause problems, such as changing their account to a super-user with full access to the system.
    
    This setting allows you to change the level of filtering that occurs. Setting it to low will allow certain extra tags to be permitted, such as those required for embedding video. While these tags are not the main candidates for users adding malicious code, they are still considered dangerous and could potentially be mis-used by a particularly technical user, and so are filtered out when the filtering level is set to high.
    
    Setting the filtering level to no filtering, will disable all filtering, and allow any code to be entered by staff members, including script tags.
cs: *Neměňte tato nastavení, pakliže nevíte co děláte.*\n\n Když je obsah uložen v Rich Text (WYSIWYG) poli, nebezpečné HTML tagy a atribuy jsou odebrány z obsahu kvůli bezpečnosti...\n\n Tato nastavení dovolují měnit úroveň filtrování. Nastavením na nízkou úroveň je možno povilit některé HTML tagy v obsahu, např. tagy potřebné ke vkládání videí.\n \n Nastavení filtrování na nulu způsobí vypnutí veškerého filtrování a povolí vkládat uživatelům libovolný kód.

en: Search results per page
cs: výsledků na stránce

en: Number of results shown in the search results page.
cs: Počet výsledků vyhledávání na stránce

en: A URL prefix for mounting all of Mezzanine's urlpatterns under. When using this, you'll also need to manually apply it to your project's root ``urls.py`` module. The root ``urls.py`` module provided by Mezzanine's ``mezzanine-project`` command contains an example of this towards its end.
cs: URL prefic pro přidávání všech Mezzanin url-vzorů (urlpatterns). Při použití budete muset manuálně aplikovat tento prefix v projektovém kořenovém ``urls.py`` modulu. Kořenový modul `urls.py`` dodaný v Mezzanine projektu obsahuje ukázku.

en: Site Title
cs: Titulek webu

en: Title that will display at the top of the site, and be appended to the content of the HTML title tags on every page.
cs: Nadpis zobrazovaný v záhlaví webu, přidávaný také ke štítkům na každé stránce.

en: Tagline
cs: štítky

en: A tag line that will appear at the top of all pages.
cs: štítky zobrazované v záhlaví každé stránky

en: An open source content management platform.
cs: Open-source platforma pro správu obsahu.

en: Dotted Python path to the callable for converting strings into URL slugs. Defaults to ``mezzanine.utils.urls.slugify_unicode`` which allows for non-ascii URLS. Change to ``django.template.defaultfilters.slugify`` to use Django's slugify function, or something of your own if required.
cs: Cesta ke callable pro konverzi řetězců do URL slugs. Standard ``mezzanine.utils.urls.slugify_unicode`` dovoluje konverzi ne-ascii URL. Pro použití Django slugify funkce změňte na: ``django.template.defaultfilters.slugify``.

en: Enable SSL
cs: Povolit SSL

en: If ``True``, users will be automatically redirected to HTTPS for the URLs specified by the ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES`` setting.
cs: Je-li tato hodnota nastavena na ``True``, uživatelé budou automaticky přesměrováni na HTTPS pro URL specifikovaná pomocí nastavení `SSL_FORCE_URL_PREFIXES``.

en: Force Host
cs: Vynucovat direktivu `Host`

en: Host name that the site should always be accessed via that matches the SSL certificate.
cs: Hostitelské jméno, přes které by měl být web vždy přistupován a které souhlasí s SSL certifikátem.

en: If ``True``, only URLs specified by the ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES`` setting will be accessible over SSL, and all other URLs will be redirected back to HTTP if accessed over HTTPS.
cs: Pokud  ``True``, pouze URL specifikované v ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES`` nastavení budou přístupné přes SSL, a všechny ostatní adresy URL budou přesměrovány zpět na HTTP, pokud k nim je přístup přes HTTPS.

en: List of words which will be stripped from search queries.
cs: Seznam slov, která budou vyřazena z vyhledávání

en: Tag Cloud Sizes
cs: Velikost Tagcloudu

en: Number of different sizes for tags when shown as a cloud.
cs: Počet rozličných velikostí pro štítky zobrazovaných jako mračno.

en: Sequence of setting names available within templates.
cs: Seznam konfiguračních direktiv dostupných v šabloně.

en: Directory name to store thumbnails in, that will be created relative to the original image's directory.
cs: Adresář pro ukládání náhledů. Cesta je relativní vůči cestě, kam se ukladají samotné obrázky.

en: URL for the JavaScript file (relative to ``STATIC_URL``) that handles configuring TinyMCE when the default ``RICHTEXT_WIDGET_CLASS`` is used.
cs: URL javascript. souboru (relativní k ``STATIC_URL``), který spravuje konfiguraci TinyMCE při zapnuté direktivě ``RICHTEXT_WIDGET_CLASS``

en: If ``True``, the south application will be automatically added to the ``INSTALLED_APPS`` setting.
cs: Je-li tato hodnota nastavena na ``True``,  south aplikace budou automaticky přidány v nastavení ``INSTALLED_APPS``

en: Could not import the value of settings.RICHTEXT_WIDGET_CLASS: %s
cs: Chyba při importu hodnoty settings.RICHTEXT_WIDGET_CLASS: %s

en: Order
cs: Pořadí

en: Title
cs: Titulek

en: URL
cs: URL adresa

en: Leave blank to have the URL auto-generated from the title.
cs: Nechejte prázdné pro automaticky generované URL z nadpisu.

en: View on site
cs: Zobrazit náhled

en: Optional title to be used in the HTML title tag. If left blank, the main title field will be used.
cs: Volitelný nadpis, pro použití v HTML title tagu. Pokud necháte pole prázdné, bude použit nadpis z pole hlavního nadpisu.

en: Description
cs: Popis

en: Generate description
cs: Vygenerovat popis

en: If checked, the description will be automatically generated from content. Uncheck if you want to manually set a custom description.
cs: Je-li tato volba zaškrtnuta, popis se automaticky vygeneruje dle obsahu. Odškrtnutěte, chcete-li popis vyplnit ručně.

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Draft
cs: Koncept

en: Published
cs: Publikováno

en: With Draft chosen, will only be shown for admin users on the site.
cs: S vybraným Draft, bude ukázán pouze pro administrátory této stránky.

en: Published from
cs: Publikováno od

en: With Published chosen, won't be shown until this time
cs: S vybraným Published, nebude ukázán do tohoto času.

en: Expires on
cs: Aktivní do

en: With Published chosen, won't be shown after this time
cs: S vybraným Published, nebude ukázán po tomto času.

en: Author
cs: Autor

en: Permission denied
cs: Přístup odmítnut

en: Powered by
cs: poháněno

en: and
cs: a

en: Theme by
cs: Téma vytvořil

en: View Mobile Site
cs: Mobilní verze

en: Home
cs: Domů

en: Search Results
cs: Výsledky vyhledávání

en: read more
cs: více

en: View site
cs: Zobrazit náhled

en: Dashboard
cs: Nástěnka

en: Username or email:
cs: Uživatelské jméno nebo email:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Admin
cs: Administrace

en: Log in
cs: Přihlásit se

en: Forgot password?
cs: Zapomenuté heslo

en: Add
cs: Přidat

en: Change
cs: Změnit

en: Add another
cs: Přidat další

en: Recent Actions
cs: Poslední akce

en: My Actions
cs: Moje akce

en: None available
cs: Není k disposici

en: Page not found
cs: Stránka nenalezena

en: The page you requested does not exist.
cs: Požadovaná stránka neexistuje

en: Error
cs: Chyba

en: Sorry, an error occurred.
cs: Omlouváme se, došlo k chybě.

en: Save
cs: Uložit

en: Cancel
cs: Storno

en: Edit
cs: Upravit

en: Log out
cs: Odhlášení

en: Page
cs: Stránka

en: of
cs: z

en: Search
cs: Vyhledávání
