Mezzanine - en to eo translation catalogue (85 entries)

en: This field is required if status is set to published.
eo: Tiu ĉi kampo nepras okaze la stato estas ŝanĝita al publikigita

en: Meta data
eo: Metadatumoj

en: Controls the ordering and grouping of the admin menu.
eo: Kontrolas la ordigado kaj grupado de la administra menuo

en: Content
eo: Enhavo

en: Media Library
eo: Aŭdvidea Biblioteko

en: Site
eo: Retejo

en: Users
eo: Uzantoj

en: Unregister these models from the admin.
eo: Malregistru tiujn modelojn de la administranto.

en: Size of thumbnail previews for image fields in the admin interface.
eo: Grando de la miniatura antaŭrigardo por la bildaj kampoj en la administra interfaco.

en: Akismet API Key
eo: Akismet API ŝlosilo

en: Key for http://akismet.com spam filtering service. Used for filtering comments and forms.
eo: Ŝlosilo por http://akismet.com, spam-filtraĵa servo. Uzita por filtri komentojn kaj formularojn.

en: A three item sequence, each containing a sequence of template tags used to render the admin dashboard.
eo: Tri ero vico, ĉiu enhavanta sekvencon de ŝablonaj markoj uzata por bildigi la administranta panelo.

en: Device specific template sub-directory to use as the default device.
eo: Aparato specifa ŝablona sub-dosierujo uzi kiel la defaŭlta aparato.

en: Mapping of device specific template sub-directory names to the sequence of strings that may be found in their user agents.
eo: Mapeado de aparato specifa ŝablonaj sub-dosierujaj nomoj al la vico de ĉenoj kiuj povas trovi en sia uzantaj agentoj

en: A sequence of fields that will be injected into Mezzanine's (or any library's) models. Each item in the sequence is a four item sequence. The first two items are the dotted path to the model and its field name to be added, and the dotted path to the field class to use for the field. The third and fourth items are a sequence of positional args and a dictionary of keyword args, to use when creating the field instance. When specifying the field class, the path ``django.models.db.`` can be omitted for regular Django model fields.
eo: Vico de kampoj kiuj estos injektitaj en la modeloj de Mezzanine (aŭ ajna biblioteko) . Ĉiu ero en la vico estas kvar item vico. La du unuaj eroj estas la punktita pado al la modelo kaj lia kampa nomo estu aldonitaj, kaj la punktita vojo al la kampa klaso uzi por la kampo. La tria kaj kvara eroj estas vico de poziciaj argumentoj kaj vortaro de ŝlosilvorto argumentoj, por uzi kiam kreante la kampa petskribo. Kiam preciziganta la kampa klaso, la vojo ``django.models.db.`` povas esti nefarita por regulaj Django modelaj kampoj.

en: Google Analytics ID
eo: Guglo Analitikaj Identigo

en: Google Analytics ID (http://www.google.com/analytics/)
eo: Guglo Analitikaj Identigo (http://www.google.com/analytics/)

en: A sequence mapping host names to themes, allowing different templates to be served per HTTP hosts Each item in the sequence is a two item sequence, containing a host such as ``othersite.example.com``, and the name of an importable Python package for the theme. If the host is matched for a request, the templates directory inside the theme package will be first searched when loading templates.
eo: Vico kiu mapas gastigantajn nomojn al temoj, permesante malsamajn ŝablonojn por esti utilita por HTTP gastigoj. Ĉiu elemento en la vico estas du item vico, enhavante gastigon kiel ``aliareto.ekzamplo.com``, kaj la nomon de importeblan Pitonan pakaĵon por la temo. Se la gastigo estas parigitaj por peto, la ŝablonaj dosierujon ene de la temo pako estos unuaj serĉis kiam ŝarĝante ŝablonoj.

en: Name of the jQuery file.
eo: Nomo de la jQuery dosiero.

en: Name of the jQuery file found in mezzanine/core/static/mezzanine/js/
eo: Nomo de la jQuery dosiero trovita en mezzanine/core/statikaj/mezzanine/js/

en: Max paging links
eo: Maksimuma paĝadaj ligiloj

en: Max number of paging links to display when paginating.
eo: Maksimuma nombro de paĝadaj ligiloj por montri kiam paĝonumeri.

en: Dotted package path and class name of the widget to use for the ``RichTextField``.
eo: Punktita paka padon kaj klasa nomo de la fenestraĵa uzi por la ``RichTextField``.

en: Dotted path to the function to call on a ``RichTextField`` value before it is rendered to the template.
eo: Punktita pado al la funkcio voki sur ``RichTextField`` valoro antaŭ ĝi estas bildigita al la ŝablono.

en: Search results per page
eo: Serĉrezultoj por paĝo

en: Number of results shown in the search results page.
eo: Nombro de rezultoj montritaj en la rezultojn de serĉo paĝo.

en: Site Title
eo: Reteja Titolo

en: Title that will display at the top of the site, and be appended to the content of the HTML title tags on every page.
eo: Titolo ke montros ĉe la supro de la retejo, kaj esti aldonita al la enhavo de la HTML titolo markoj sur ĉiu paĝo.

en: Tagline
eo: Markolinio

en: A tag line that will appear at the top of all pages.
eo: Markolinio kiu aperos sur la supro de ĉiuj paĝoj.

en: An open source content management platform.
eo: Malfermitkoda enhav-mastruma sistemo.

en: Enable SSL
eo: Ebligu SSL

en: Force Host
eo: Perfortu Gastigo

en: List of words which will be stripped from search queries.
eo: Listo de vortoj kiuj estos senigita de serĉo konsultoj.

en: Tag Cloud Sizes
eo: Marka Nubo Grandecoj

en: Number of different sizes for tags when shown as a cloud.
eo: Nombro de malsamaj grandecoj por markoj kiam montrita kiel nubo.

en: Sequence of setting names available within templates.
eo: Vico de agordaj nomoj disponebla en ŝablonoj.

en: Directory name to store thumbnails in, that will be created relative to the original image's directory.
eo: Dosierujo nomo por enstoki bildetojn, kiu estos kreita relativa al la originala bildo de dosierujo.

en: URL for the JavaScript file (relative to ``STATIC_URL``) that handles configuring TinyMCE when the default ``RICHTEXT_WIDGET_CLASS`` is used.
eo: URL por ĝavaskripto dosieron (relativa al ``STATIC_URL``) kiu manipulas agordi TinyMCE kiam oni uzas la defaŭlta ``RICHTEXT_WIDGET_CLASS``.

en: If ``True``, the south application will be automatically added to the ``INSTALLED_APPS`` setting.
eo: Se ``Vera``, la sudo aplikaĵo estos aŭtomate aldonita al la ``INSTALLED_APPS`` agordo.

en: Could not import the value of settings.RICHTEXT_WIDGET_CLASS: %s
eo: Neeblis importi la valoron de agordoj.RICHTEXT_WIDGET_CLASS: %s

en: Order
eo: Mendo

en: Title
eo: Titolo

en: View on site
eo: Rigardu sur retejo

en: Description
eo: Priskribo

en: Generate description
eo: Generi priskribon

en: If checked, the description will be automatically generated from content. Uncheck if you want to manually set a custom description.
eo: Se kontrolita, la priskribo estos aŭtomate generita de enhavo. Malmarku se vi volas permane agordi kutimo priskribo.

en: Keywords
eo: Ŝlosilvortoj

en: Draft
eo: Malneto

en: Published
eo: Publikite

en: Status
eo: Stato

en: Published from
eo: Publikite de

en: Expires on
eo: Senvalidiĝos je

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Permission denied
eo: Permeso rifuzita

en: Powered by
eo: Funkciigita per

en: and
eo: kaj

en: View Mobile Site
eo: Rigardu Porteblan Retejon

en: Home
eo: Hejmo

en: Search Results
eo: Serĉ-rezultoj

en: read more
eo: legu pli

en: Dashboard
eo: Panelo

en: Username or email:
eo: Uzantonomo aŭ retpoŝtadreso:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Interface:
eo: Interfaco:

en: Admin
eo: Administranto

en: Log in
eo: Ensaluti

en: Forgot password?
eo: Ĉu forgesis pasvorton?

en: Add
eo: Aldoni

en: Change
eo: Ŝanĝi

en: Add another
eo: Âldoni alian

en: Recent Actions
eo: Pasintaj agoj

en: My Actions
eo: Miaj agoj

en: None available
eo: Nedisponeble

en: Page not found
eo: Ne trovis paĝon

en: The page you requested does not exist.
eo: La petita paĝo ne ekzistas.

en: Error
eo: Eraro

en: Sorry, an error occurred.
eo: Pardonu, eraro aperis.

en: Save
eo: Konservi

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Edit
eo: Redakti

en: Log out
eo: Elsaluti

en: Page
eo: Paĝo

en: of
eo: de

en: Search
eo: Serĉi
