Mezzanine - en to hr_HR translation catalogue (97 entries)

en: This field is required if status is set to published.
hr_HR: Ovo polje je potrebno ukoliko je status postavljen na "Objavljeno".

en: Meta data
hr_HR: Meta podaci

en: Controls the ordering and grouping of the admin menu.
hr_HR: Upravlja redoslijedom i grupiranjem stavki u admin meniju.

en: Content
hr_HR: Sadržaj

en: Media Library
hr_HR: Medija sadržaj

en: Site
hr_HR: Web stranica

en: Users
hr_HR: Korisnici

en: Unregister these models from the admin.
hr_HR: Deregistriraj ove modele iz admina.

en: Size of thumbnail previews for image fields in the admin interface.
hr_HR: Veličina sličice za pregled za slikovna polja u admin sučelju

en: Akismet API Key
hr_HR: Akismet API ključ

en: Key for http://akismet.com spam filtering service. Used for filtering comments and forms.
hr_HR: Ključ za http://akismet.com servis za filtriranje spama. Koristi se za filtriranje komentara i formi.

en: Mezzanine's caching uses a technique know as mint caching. This is where the requested expiry for a cache entry is stored with the cache entry in cache, and the real expiry used has the ``CACHE_SET_DELAY`` added to it. Then on a cache get, the store expiry is checked, and if it has past, the cache entry is set again, and no entry is returned. This tries to ensure that cache misses never occur, and if many clients were to get a cache miss at once, only one would actually need to re-generated the cache entry.
hr_HR: Mezzanine sistem za keširanje koristi tehniku poznatu pod nazivom mint caching. Ovdije se smiješta zahtijevano vrijeme isticanja zapisa u kešu  zajedno sa zapisom u kešu, a na stvarno vrijeme isticanja dodaje se još vrijednost podešavanja ``CACHE_SET_DELAY``. Kada se nešto zahtjeva iz keša zabillježeno vrijeme isticanja se provjerava, i ukoliko je ono u prošlosti zapis u kešu se ponovo postavlja, ali se ništa ne vraća. Ovim se osigurava da se keš promašaji nikad ne dešavaju, i u slučaju kada bi više klijenata trebalo napraviti promašaj u kešu, samo jedan zaista mora regenerirati zapis u kešu.

en: A three item sequence, each containing a sequence of template tags used to render the admin dashboard.
hr_HR: Niz od 3 elementa, od kojih svaki sadrži niz tagova za predloške koji se koriste za prikaz  administratorske upravljačke ploče.

en: Device specific template sub-directory to use as the default device.
hr_HR: Pod direktorij unutar direktorija s predlošcima, specifičan za uređaj, koji će se standardno koristiti.

en: Mapping of device specific template sub-directory names to the sequence of strings that may be found in their user agents.
hr_HR: Preslikavanje imena poddirektorijuma specifičnih za uređaj direktorijuma template u niz stringova koji bi se mogli naći u User-Agent polju koji šalje dati uređaj.

en: If ``True``, website forms will use HTML5 features.
hr_HR: Ako je uključeno, forme će koristiti HTML5 svojstva.

en: A sequence of fields that will be injected into Mezzanine's (or any library's) models. Each item in the sequence is a four item sequence. The first two items are the dotted path to the model and its field name to be added, and the dotted path to the field class to use for the field. The third and fourth items are a sequence of positional args and a dictionary of keyword args, to use when creating the field instance. When specifying the field class, the path ``django.models.db.`` can be omitted for regular Django model fields.
hr_HR: Niz polja koja će se ubrizgati u Mezzanine-ove modele (ili modele neke druge biblioteke). Svaki element niza je sekvenca sa četiri člana. Prva dva člana su putanje razdvojene točkama do  polja modela i ista takva putanja do klase koja će se koristiti za to polje. Treći i četvrti član su nizovi pozicijskih i imenovanih argumenata koji će se koristiti prilikom instanciranja polja. Prilikom zadavanja klase polja, nije neophodno navesti prefiks ``django.models.db.``.

en: A sequence mapping host names to themes, allowing different templates to be served per HTTP hosts Each item in the sequence is a two item sequence, containing a host such as ``othersite.example.com``, and the name of an importable Python package for the theme. If the host is matched for a request, the templates directory inside the theme package will be first searched when loading templates.
hr_HR: Niz koji preslikava imena hostova na teme, čime je omogućeno serviranje različitih predložaka za različite hostove. Svaki član niza je niz od dva elementa koji sadrži ime hosta, npr. ``othersite.example.com``, i ime Python paketa koji sadrži temu. Ukoliko zahtjev stiže sa navedenog hosta, templates direktorij unutar navedenog paketa će se prvi pretraživati prilikom učitavanja predloška.

en: Name of the jQuery file.
hr_HR: Ime jQuery datoteke.

en: Name of the jQuery file found in mezzanine/core/static/mezzanine/js/
hr_HR: Ime jQuery datoteke koji se nalazi u mezzanine/core/static/mezzanine/js/

en: Max paging links
hr_HR: Najviše veza za paginaciju

en: Max number of paging links to display when paginating.
hr_HR: Maksimalni broj veza koji se mogu prikazati u paginaciji.

en: Dotted package path and class name of the widget to use for the ``RichTextField``.
hr_HR: Putanja razdvojena točkama i klasa dodatka koji će se koristiti za ``RichTextField``.

en: List of HTML tags that won't be stripped from ``RichTextField`` instances.
hr_HR: Lista HTML tagova koji se neće uklanjati iz ``RichTextField`` polja.

en: List of HTML attributes that won't be stripped from ``RichTextField`` instances.
hr_HR: Lista HTML atributa koji se neće uklanjati iz ``RichTextField`` polja.

en: Dotted path to the function to call on a ``RichTextField`` value before it is rendered to the template.
hr_HR: Putanja razdvojena točkama do funkcije za ``RichTextField`` koja će se pozivati prilikom renderiranja vrijednosti unutar predloška.

en: High
hr_HR: Visoko

en: Low (allows video, iframe, Flash, etc)
hr_HR: Nisko (dozvoli video, iframe, Flash, itd.)

en: No filtering
hr_HR: Bez filtriranja

en: Rich Text filter level
hr_HR: Nivo filtriranja za Rich Text polja

en: *Do not change this setting unless you know what you're doing.*
    
    When content is saved in a Rich Text (WYSIWYG) field, unsafe HTML tags and attributes are stripped from the content to protect against staff members intentionally adding code that could be used to cause problems, such as changing their account to a super-user with full access to the system.
    
    This setting allows you to change the level of filtering that occurs. Setting it to low will allow certain extra tags to be permitted, such as those required for embedding video. While these tags are not the main candidates for users adding malicious code, they are still considered dangerous and could potentially be mis-used by a particularly technical user, and so are filtered out when the filtering level is set to high.
    
    Setting the filtering level to no filtering, will disable all filtering, and allow any code to be entered by staff members, including script tags.
hr_HR: *Nemojte mijenjati ove postavke ukoliko niste sigurni šta radite.*⏎
    ⏎
    Kada se sadržaj stavlja u Rich Text (WYSIWYG) polje, nesigurni HTML atributi i tagovi biti će uklonjeni iz sadržaja kako bi se spriječilo da korisnici namjerno dodaju kod koji može stvoriti probleme, na primjer kod koji im može poslužiti da dobiju ovlasti za puni pristup sistemu.⏎
    ⏎
    Ove postavke vam omogućavaju da promijenite nivo takvog filtriranja. Ukoliko se filtriranje postavi na nizak nivo, neki dodatni tagovi će biti dozvoljeni, kao na primjer tagovi za ugrađivanje video sadržaja. Iako oni nisu glavni kandidati za korisnike koji žele da dodaju opasan kod, ipak se smatraju opasnim jer se mogu zloupotrijebiti od strane tehnički sposobnijeg korisnika, pa se zato i oni uklanjaju kada je nivo filtriranja podešen na visok.⏎
    ⏎
    Podešavanjem nivoa filtriranja na nivo bez filtriranja će se isključiti filtriranje i time dozvoliti korisnicima da unesu bilo kakav kod, uključujući i script tagove.

en: Search results per page
hr_HR: Rezultata pretrage po stranici

en: Number of results shown in the search results page.
hr_HR: Broj rezultata prikazanih na stranici s rezultatima pretrage.

en: Site Title
hr_HR: Naslov web stranice

en: Title that will display at the top of the site, and be appended to the content of the HTML title tags on every page.
hr_HR: Naslov koji će se prikazivati u vrhu stranice i koji će biti dodan na sadržaj HTML title oznake na svakoj stranici.

en: Tagline
hr_HR: Slogan

en: A tag line that will appear at the top of all pages.
hr_HR: Slogan koji će se prikazivati u vrhu svih stranica.

en: An open source content management platform.
hr_HR: Open source platforma za upravljanje sadržajem.

en: Dotted Python path to the callable for converting strings into URL slugs. Defaults to ``mezzanine.utils.urls.slugify_unicode`` which allows for non-ascii URLS. Change to ``django.template.defaultfilters.slugify`` to use Django's slugify function, or something of your own if required.
hr_HR: Putanja razdvojena tačkama to Python callable objekta koji će se koristiti za konverziju stringova u slagove. Podrazumeva se ``mezzanine.utils.urls.slugify_unicode`` koji konvertuje ne-ASCII URL-ove. Promenite na ``django.template.defaultfilters.slugify`` ako želite da koristite Djangovu funkciju za tu namenu, ili unesite sopstvenu ukoliko je potrebno.

en: Enable SSL
hr_HR: Uključi SSL

en: If ``True``, users will be automatically redirected to HTTPS for the URLs specified by the ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES`` setting.
hr_HR: Ako je ``True``, korisnici će automatski biti preusmijereni na HTTPS za one URL-ove koji su navedeni u postavci ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES``.

en: Host name that the site should always be accessed via that matches the SSL certificate.
hr_HR: Ime hosta preko kojeg bi uvijek trebalo pristupati, a koji se poklapa sa SSL certifikatom.

en: List of words which will be stripped from search queries.
hr_HR: Lista riječi koje će se ukloniti iz upita za pretragu.

en: Tag Cloud Sizes
hr_HR: Veličina oblaka sa oznakama

en: Number of different sizes for tags when shown as a cloud.
hr_HR: Broj različitih veličina slova unutar oblaka sa oznakama.

en: Sequence of setting names available within templates.
hr_HR: Niz konstanti podešavanja koji je dostupan unutar predloška.

en: Directory name to store thumbnails in, that will be created relative to the original image's directory.
hr_HR: Naziv direktorija u koji će se smiještati umanjene slike i koji će biti kreiran relativno u odnosu na direktorij originalne slike.

en: URL for the JavaScript file (relative to ``STATIC_URL``) that handles configuring TinyMCE when the default ``RICHTEXT_WIDGET_CLASS`` is used.
hr_HR: URL do JavaScript datoteke (relativno u odnosu na ``STATIC_URL``) koji se koristi za konfiguriranje TinyMCE kada se koristi standardni ``RICHTEXT_WIDGET_CLASS``.

en: If ``True``, the south application will be automatically added to the ``INSTALLED_APPS`` setting.
hr_HR: Ako je uključeno, south aplikacija će se automatski dodati u ``INSTALLED_APPS``.

en: Could not import the value of settings.RICHTEXT_WIDGET_CLASS: %s
hr_HR: Neuspijeli uvoz vrijednosti settings.RICHTEXT_WIDGET_CLASS: %s

en: Order
hr_HR: Poredak

en: Title
hr_HR: Naslov

en: Leave blank to have the URL auto-generated from the title.
hr_HR: Ostavi prazno tako da URL bude automatski generiran iz naslova.

en: View on site
hr_HR: Prikaži na web stranici

en: Optional title to be used in the HTML title tag. If left blank, the main title field will be used.
hr_HR: Opcionalni naslov koji će se koristiti u HTML title tagu. Ako je prazno, glavni naslov će se koristiti.

en: Description
hr_HR: Opis

en: Generate description
hr_HR: Generiraj opis

en: If checked, the description will be automatically generated from content. Uncheck if you want to manually set a custom description.
hr_HR: Ukoliko je uključeno, opis će se automatski generirati iz sadržaja. Isključite ukoliko želite ručno unijeti opis.

en: Keywords
hr_HR: Ključne riječi

en: Draft
hr_HR: Skica

en: Published
hr_HR: Objavljeno

en: With Draft chosen, will only be shown for admin users on the site.
hr_HR: Kada je "Skica" označena, prikazati će se samo admin korisnicima.

en: Published from
hr_HR: Objavljen od

en: With Published chosen, won't be shown until this time
hr_HR: Ako je objavljen, neće se videti nakon ovog vremena

en: Expires on
hr_HR: Istjče

en: With Published chosen, won't be shown after this time
hr_HR: Ako je objavljen, neće se videti prije ovog vremena

en: Author
hr_HR: Autor

en: Permission denied
hr_HR: Odbijen pristup

en: Powered by
hr_HR: Napravljeno sa

en: and
hr_HR: i

en: View Mobile Site
hr_HR: Prikaži mobilnu stranicu

en: Home
hr_HR: Početna

en: Search Results
hr_HR: Rezultati pretrage

en: read more
hr_HR: pročitaj više

en: Dashboard
hr_HR: Upravljačka ploča

en: Username or email:
hr_HR: Korisničko ime ili email:

en: Password:
hr_HR: Lozinka:

en: Interface:
hr_HR: Sučelje:

en: Log in
hr_HR: Prijavi se

en: Forgot password?
hr_HR: Zaboravili ste lozinku?

en: Add
hr_HR: Dodaj

en: Change
hr_HR: Izmijeni

en: Add another
hr_HR: Dodaj još

en: Recent Actions
hr_HR: Recentne aktivnosti

en: My Actions
hr_HR: Moje aktivnosti

en: None available
hr_HR: Nije dostupno

en: Page not found
hr_HR: Stranica nije pronađena

en: The page you requested does not exist.
hr_HR: Stranica koju ste tražili ne postoji.

en: Error
hr_HR: Greška

en: Sorry, an error occurred.
hr_HR: Nažalost, došlo je do greške.

en: Save
hr_HR: Spremi

en: Cancel
hr_HR: Otkaži

en: Edit
hr_HR: Izmijeni

en: Log out
hr_HR: Odjavi se

en: Page
hr_HR: Stranica

en: of
hr_HR: od

en: Search
hr_HR: Pretraga
