Mezzanine - en to nb translation catalogue (102 entries)

en: This field is required if status is set to published.
nb: Dette feltet kreves hvis status er satt til publisert.

en: Meta data
nb: Metadata

en: Controls the ordering and grouping of the admin menu.
nb: Kontrollerer sortering og gruppering i administratormenyen.

en: Content
nb: Innhold

en: Media Library
nb: Mediebibliotek

en: Site
nb: Side

en: Users
nb: Brukere

en: Unregister these models from the admin.
nb: Fjern disse datamodellene fra admin.

en: Size of thumbnail previews for image fields in the admin interface.
nb: Størrelse på forhåndsvisningsbildefelt i administrasjonsgrensesnittet.

en: Akismet API Key
nb: Akismet API-nøkkel

en: Key for http://akismet.com spam filtering service. Used for filtering comments and forms.
nb: Nøkkel for http://akismet.com spamfiltertjeneste. Brukt for å kontrollere kommentarer og skjemainnhold.

en: A three item sequence, each containing a sequence of template tags used to render the admin dashboard.
nb: En liste med tre underlister av maltagger/template tags brukt til å vise dashbordet i kontrollpanelet.

en: Device specific template sub-directory to use as the default device.
nb: Enhetsspesifikk undermappe for maler som brukes som standard for alle enheter/plattformer.

en: Mapping of device specific template sub-directory names to the sequence of strings that may be found in their user agents.
nb: Kobling av enhetsspesifikke malmapper til ord som finnes i enhetens User Agent.

en: If ``True``, website forms will use HTML5 features.
nb: Hvis ``True`` vil nettsidens skjemaer bruke HTML5-funksjonalitet.

en: A sequence of fields that will be injected into Mezzanine's (or any library's) models. Each item in the sequence is a four item sequence. The first two items are the dotted path to the model and its field name to be added, and the dotted path to the field class to use for the field. The third and fourth items are a sequence of positional args and a dictionary of keyword args, to use when creating the field instance. When specifying the field class, the path ``django.models.db.`` can be omitted for regular Django model fields.
nb: Felter som blir koblet opp mot Mezzanine (eller andre bibliotekers) datamodeller. Hver oppføring er en liste med fire oppføringer. De to første er datamodellens dottede sti og feltnavnet som skal legges til, og  den dottede stien til feltklassen som skal brukes på feltet. De tredje og fjerde elementene er lister med posisjoner og en ordbok/dict med nøkkelordargumenter som skal brukes når feltinstansen lages. Når du velger en feltklasse, stien ``django.models.db.`` trenger ikke være med for vanlige Django datamodellfelter.

en: A sequence mapping host names to themes, allowing different templates to be served per HTTP hosts Each item in the sequence is a two item sequence, containing a host such as ``othersite.example.com``, and the name of an importable Python package for the theme. If the host is matched for a request, the templates directory inside the theme package will be first searched when loading templates.
nb: En sekvens som kobler tjenernavn til temaer, slik at forskjellige malfiler kan sendes til forskjellige HTTP-tjenere. Hvert element i sekvensen er en liste på to elementer, som inneholder tjener, som f.eks ``annenside.example.com``, og navnet på en importerbar Pythonpakke for temaet. Hvis en tjener treffer på en forespørsel vil malmappen inni denne temapakken være det første stedet det søkes etter filer.

en: Name of the jQuery file.
nb: Navn på jQueryfil.

en: Name of the jQuery file found in mezzanine/core/static/mezzanine/js/
nb: Navn på jQueryfilen som finnes i mezzanine/core/static/mezzanine/js/

en: Max paging links
nb: Maksimalt antall sidelenker

en: Max number of paging links to display when paginating.
nb: Maksimalt antall lenker til sider ved sidenavigasjon.

en: Dotted package path and class name of the widget to use for the ``RichTextField``.
nb: Punktuminndelt pakkesti og klassenavn for widgeten du vil bruke for ``RichTextField``.

en: List of HTML tags that won't be stripped from ``RichTextField`` instances.
nb: Liste over HTML-tagger som ikke blir strippet fra ``RichTextField`` felt.

en: List of HTML attributes that won't be stripped from ``RichTextField`` instances.
nb: Liste over attributter som ikke blir strippet fra ``RichTextField`` felt.

en: List of inline CSS styles that won't be stripped from ``RichTextField`` instances.
nb: Liste over CSS-stiler som ikke skal fjernes fra ``RichTextField``-bokser.

en: Dotted path to the function to call on a ``RichTextField`` value before it is rendered to the template.
nb: Punktuminndelt sti til funksjonen som som kalles på et ``RichTextField`` før det rendres til malfilen.

en: High
nb: Høy

en: Low (allows video, iframe, Flash, etc)
nb: Lav (støtter video, iframe, Flask osv.)

en: No filtering
nb: Ingen filtrering

en: Rich Text filter level
nb: Riktekst filternivå

en: Search results per page
nb: Søkeresultater per side

en: Number of results shown in the search results page.
nb: Antall resultater som vises i et søk.

en: A URL prefix for mounting all of Mezzanine's urlpatterns under. When using this, you'll also need to manually apply it to your project's root ``urls.py`` module. The root ``urls.py`` module provided by Mezzanine's ``mezzanine-project`` command contains an example of this towards its end.
nb: Et URL prefiks brukt foran alle Mezzanines URLmønster. Når dette blir brukt, må du også manuelt inkludere prefikset i ditt prosjekts ``urls.py`` modul. Basisversjonen av ``urls.py`` som kommer med Mezzanines ``mezzanine-project`` kommando inneholder et eksempel på dette mot slutten av filen.

en: Site Title
nb: Sidetittel

en: Title that will display at the top of the site, and be appended to the content of the HTML title tags on every page.
nb: Tittelen som vil vises på toppen av siden, og på slutten av HTML-titteltaggen på hver side.

en: Tagline
nb: Tagglinje

en: A tag line that will appear at the top of all pages.
nb: En tagglinje som vises på toppen av alle sider.

en: An open source content management platform.
nb: En åpen kildekode-basert publiseringsplattform.

en: Dotted Python path to the callable for converting strings into URL slugs. Defaults to ``mezzanine.utils.urls.slugify_unicode`` which allows for non-ascii URLS. Change to ``django.template.defaultfilters.slugify`` to use Django's slugify function, or something of your own if required.
nb: Dottet Python-sti til funksjon for å konvertere strenger til URL-slugger. Er automatisk satt til ``mezzanine.utils.urls.slugify_unicode``, som tillater adresser utenfor ASCII-tegnsettet. Bytt til ``django.template.defaultfilters.slugify`` for å bruke Djangos slugify-funksjon, eller lag en egen, hvis du ønsker.

en: Enable SSL
nb: Aktiver SSL

en: If ``True``, users will be automatically redirected to HTTPS for the URLs specified by the ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES`` setting.
nb: Dersom ``Sant``, vil brukere automatisk bli sendt til HTTPS for URLer spesifisert i ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES`` settingen.

en: Force Host
nb: Tving tjener

en: Host name that the site should always be accessed via that matches the SSL certificate.
nb: Vertsnavn som alltid skal brukes for å nå nettstedet. Dette navnet er i samsvar med SSL sertifikatet.

en: If ``True``, only URLs specified by the ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES`` setting will be accessible over SSL, and all other URLs will be redirected back to HTTP if accessed over HTTPS.
nb: Dersom ``Sant``, vil kun URLer spesifisert i ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES`` settingen være tilgjengelig via SSL, og alle andre URLer vil ble sendt tilbake til HTTP dersom HTTPS blir brukt.

en: List of words which will be stripped from search queries.
nb: Liste med ord som fjernes fra søkestrenger.

en: Tag Cloud Sizes
nb: Størrelse på taggsky

en: Number of different sizes for tags when shown as a cloud.
nb: Antall forskjellige størrelser for tagger som vises i taggskyen

en: Sequence of setting names available within templates.
nb: Innstillinger/setting navn som er tilgjengelig i maler.

en: Directory name to store thumbnails in, that will be created relative to the original image's directory.
nb: Mappenavn for lagring av miniatyrbilder som vil opprettes relativt i forhold til bildemappen.

en: URL for the JavaScript file (relative to ``STATIC_URL``) that handles configuring TinyMCE when the default ``RICHTEXT_WIDGET_CLASS`` is used.
nb: URL for JavaScriptfilen (relativt i forhold til ``STATIC_URL``) som konfigurerer TinyMCE når standardklassen for ``RICHTEXT_WIDGET_CLASS`` brukes.

en: If ``True``, the south application will be automatically added to the ``INSTALLED_APPS`` setting.
nb: Hvis sant vil South-applikasjonen automatisk legges til i ``INSTALLED_APPS``-innstillingen.

en: Could not import the value of settings.RICHTEXT_WIDGET_CLASS: %s
nb: Kunne ikke importere verdi for settings.RICHTEXT_WIDGET_CLASS:%s

en: Order
nb: Rekkefølge

en: Title
nb: Tittel

en: Leave blank to have the URL auto-generated from the title.
nb: La feltet stå blankt hvis du vil få en automatisk URL ved hjelp av tittelen på artikkelen.

en: View on site
nb: Vis på siden

en: Optional title to be used in the HTML title tag. If left blank, the main title field will be used.
nb: Valgfri tittel for bruk i HTML title-taggen. Dersom feltet står blankt, brukes hovedtittelen.

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Generate description
nb: Generer beskrivelse

en: If checked, the description will be automatically generated from content. Uncheck if you want to manually set a custom description.
nb: Hvis dette er valgt vil en beskrivelse automatisk bli generert ut fra innholdet. Hvis ikke, kan du velge en egen beskrivelse.

en: Keywords
nb: Nøkkelord

en: Draft
nb: Kladd

en: Published
nb: Publisert

en: With Draft chosen, will only be shown for admin users on the site.
nb: Vil kun vises for administratorer når Utkast er valgt

en: Published from
nb: Publisert fra

en: With Published chosen, won't be shown until this time
nb: Vil ikke publiseres før dette tidspunkt

en: Expires on
nb: Utløper

en: With Published chosen, won't be shown after this time
nb: Vil ikke lengre være publisert etter dette tidspunkt

en: Author
nb: Forfatter

en: Permission denied
nb: Manglende rettigheter

en: Powered by
nb: Drevet av

en: and
nb: og

en: Theme by
nb: Tema laget av

en: View Mobile Site
nb: Vis mobilversjon

en: Home
nb: Hjem

en: Search Results
nb: Søkeresultater

en: read more
nb: les mer

en: View site
nb: Vis webside

en: Dashboard
nb: Dashbord

en: Username or email:
nb: Brukernavn eller epost:

en: Password:
nb: Passord:

en: Interface:
nb: Grensesnitt:

en: Admin
nb: Administrator

en: Log in
nb: Logg inn

en: Forgot password?
nb: Glemt passord?

en: Add
nb: Legg til

en: Change
nb: Endre

en: Add another
nb: Legg til ny

en: Recent Actions
nb: Siste handlinger

en: My Actions
nb: Mine handlinger

en: None available
nb: Ingen tilgjengelig

en: Page not found
nb: Finner ikke siden

en: The page you requested does not exist.
nb: Siden du leter etter eksisterer ikke.

en: Error
nb: Feil

en: Sorry, an error occurred.
nb: Beklager, en feil har oppstått.

en: Save
nb: Lagre

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Edit
nb: Endre

en: Log out
nb: Logg ut

en: Page
nb: Side

en: of
nb: av

en: Search
nb: Søk
