Mezzanine - en to pl translation catalogue (118 entries)

en: This field is required if status is set to published.
pl: To pole jest wymagane, jeśli status jest „opublikowany”.

en: Meta data
pl: Meta dane

en: Controls the ordering and grouping of the admin menu.
pl: Kontroluje kolejność i grupowanie menu w panelu administracyjnym.

en: Content
pl: Treść

en: Media Library
pl: Biblioteka mediów

en: Site
pl: Strona

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Unregister these models from the admin.
pl: Wyrejestruj te modele z panelu administracyjnego.

en: Size of thumbnail previews for image fields in the admin interface.
pl: Rozmiar miniatur podglądu dla pól obrazu w panelu administratora.

en: Akismet API Key
pl: Klucz Akismet API

en: Key for http://akismet.com spam filtering service. Used for filtering comments and forms.
pl: Klucz do usługi filtrowania spamu proponowany przez http://akismet.com. Używany do filtrowania komentarzy i formularzy.

en: bit.ly access token
pl: Żeton dostępu do bit.ly

en: Access token for http://bit.ly URL shortening service.
pl: Żeton dostępu do serwisu skracania URL http://bit.ly.

en: Mezzanine's caching uses a technique know as mint caching. This is where the requested expiry for a cache entry is stored with the cache entry in cache, and the real expiry used has the ``CACHE_SET_DELAY`` added to it. Then on a cache get, the store expiry is checked, and if it has past, the cache entry is set again, and no entry is returned. This tries to ensure that cache misses never occur, and if many clients were to get a cache miss at once, only one would actually need to re-generated the cache entry.
pl: Pamięć podręczna w Mezzanine opiera się o technikę zwaną "mint caching". Polega ona na przechowywaniu pozycji podręcznej wraz z terminem ważności, podczas gdy rzeczywisty termin jest opóźniony o ``CACHE_SET_DELAY``. Przy pobieraniu z pamięci podręcznej, sprawdzana jest ważność; gdy minęła, wpis jest ustawiany ponownie i nie następuje zwrócenie żadnego wpisu. Jest to próba zapewnienia, że chybienie nigdy nie nastąpi lub gdy wielu klientów miałoby paść ofiarą chybienia, tylko jeden wymagał będzie zregenerowania wpisu.

en: A three item sequence, each containing a sequence of template tags used to render the admin dashboard.
pl: Sekwencja zawierająca trzy osobne sekwencje tagów szablonu użytych do wygenerowania kokpitu administracyjnego.

en: Device specific template sub-directory to use as the default device.
pl:  Podkatalog szablonów specyficznych dla urządzenia stosowany dla urządzenia domyślnego.

en: Mapping of device specific template sub-directory names to the sequence of strings that may be found in their user agents.
pl: Mapowanie nazw podkatalogu szablonów specyficznych dla urządzeń do sekwencji napisów, które mogą być znalezione w identyfikatorach przeglądarek (ang. _user agents_).

en: If ``True``, website forms will use HTML5 features.
pl: Jeśli ``prawda``, formularze stron będą korzystać z funkcji HTML5.

en: A sequence of fields that will be injected into Mezzanine's (or any library's) models. Each item in the sequence is a four item sequence. The first two items are the dotted path to the model and its field name to be added, and the dotted path to the field class to use for the field. The third and fourth items are a sequence of positional args and a dictionary of keyword args, to use when creating the field instance. When specifying the field class, the path ``django.models.db.`` can be omitted for regular Django model fields.
pl: Kolejność pól, które będą wstawiane do modeli mezzanine (lub innych bibliotek). Każda pozycja w sekwencji jest sekwencją czteroelementową. Pierwsze dwa elementy są scieżką dostępu do modelu i do nazwy pola do dodania (w zapisie punktowym), jak również ścieżka dostępu do klasy definiującej pole. Trzeci element jest sekwencją argumentów pozycyjnych, a czwarty słownikiem słów-kluczy, do użycia w momencie w trakcie tworzenia objektu odpowiadającemu polu. Jeśli zostanie sprecyzowane wyłącznie nazwę klasy jako drugi argument, ścieżka dostępu ``django.models.db.`` może zostać pominięta w wypadku regularnych pól modelu Django.

en: Google Analytics ID
pl: ID Google Analytics

en: Google Analytics ID (http://www.google.com/analytics/)
pl: ID Google Analytics (http://www.google.com/analytics/)

en: A sequence mapping host names to themes, allowing different templates to be served per HTTP hosts Each item in the sequence is a two item sequence, containing a host such as ``othersite.example.com``, and the name of an importable Python package for the theme. If the host is matched for a request, the templates directory inside the theme package will be first searched when loading templates.
pl: To sekwencja mapujące nazwę hosta do motywu, pozwalająca stosować różne motywy dla każdego z hostów HTTP. Każdy element tej sekwencji, jest sekwencją dwuelementową składającą się z adresu, jak ``othersite.example.com`` oraz nazwy importowalnej paczki Python dla motywu. Gdy host w zapytaniu pasuje, katalog szablonów z pakietu motywu będzie przeszukiwany w pierwszej kolejności podczas ładowania szablonów.

en: Name of the jQuery file.
pl: Nazwa pliku jQuery

en: Name of the jQuery file found in mezzanine/core/static/mezzanine/js/
pl: Nazwa pliku jQuery znalezionego w mezzanine/core/static/mezzanine/js/

en: Name of the jQuery UI file.
pl: Nazwa pliku JQuery UI.

en: Name of the jQuery UI file found in mezzanine/core/static/mezzanine/js/
pl: Nazwa pliku jQuery UI znalezionego w mezzanine/core/static/mezzanine/js/

en: Max paging links
pl: Maksymalna liczba linków paginacji

en: Max number of paging links to display when paginating.
pl: Maksymalna liczba linków paginacji do wyświetlenia podczas paginacji.

en: Media library per site
pl: Biblioteka mediów dla witryny

en: Models that subclass ``Ownable`` and use the ``OwnableAdmin`` have their admin change-list records filtered down to records owned by the current user. This setting contains a sequence of models in the format ``app_label.object_name``, that when subclassing ``Ownable``, will still show all records in the admin change-list interface, regardless of the current user.
pl: Modele dziedziczące z ``Ownable`` i używające ``OwnableAdmin`` muszą mieć swoje rekordy administracyjne list zmian odfiltrowane do rekordów, których właścicielem jest bieżący użytkownik. To ustawienie zawiera sekwencję modeli w formacie ``app_label.object_name``, które dziedzicząc z ``Ownable`` nadal pokażą wszystkie rekordy w interfejsie administracyjnym list zmian, niezależnie od bieżącego użytkownika.

en: Dotted package path and class name of the widget to use for the ``RichTextField``.
pl: Ścieżki pakietu i nazwa klasy widgetu do użycia dla pola ``RichTextField``.

en: List of HTML tags that won't be stripped from ``RichTextField`` instances.
pl: Ścieżki pakietu i nazwa klasy widgetu do użycia dla pola ``RichTextField``.

en: List of HTML attributes that won't be stripped from ``RichTextField`` instances.
pl: Lista znaczników HTML, które nie będą usuwane ze stron ``RichTextField``

en: List of inline CSS styles that won't be stripped from ``RichTextField`` instances.
pl: Lista stylów CSS, które nie będą usuwane ze stron ``RichTextField``.

en: Dotted path to the function to call on a ``RichTextField`` value before it is rendered to the template.
pl: Punktowa ścieżka dostępu do funkcji wywoływanej na polu ``RichTextField`` zanim jego wartość zostanie przekazana do szablonu.

en: High
pl: Wysoki

en: Low (allows video, iframe, Flash, etc)
pl: Niski (zezwala na wideo, inframe, Flash, itp.)

en: No filtering
pl: Brak filtrowania

en: Rich Text filter level
pl: Poziom filtracji Rich Text

en: *Do not change this setting unless you know what you're doing.*
    
    When content is saved in a Rich Text (WYSIWYG) field, unsafe HTML tags and attributes are stripped from the content to protect against staff members intentionally adding code that could be used to cause problems, such as changing their account to a super-user with full access to the system.
    
    This setting allows you to change the level of filtering that occurs. Setting it to low will allow certain extra tags to be permitted, such as those required for embedding video. While these tags are not the main candidates for users adding malicious code, they are still considered dangerous and could potentially be mis-used by a particularly technical user, and so are filtered out when the filtering level is set to high.
    
    Setting the filtering level to no filtering, will disable all filtering, and allow any code to be entered by staff members, including script tags.
pl: *Nie zmieniaj tego ustawienia, jeżeli nie masz absolutnej pewności do robisz.*
    
    Kiedy zawartość pola typu Rich Text (WYSIWYG) jest zapisywana, wszelkie niebezpieczne znaczniki HTML i atrybuty są usuwane z treści w celu ochrony przed możliwością celowego dodania przez członków personelu kodu, który następnie może być użyty do zmiany ich kont w super-użytkowników z pełnym dostępem do systemu.
    
    To ustawienie pozwala dokonać zmiany poziomu filtracji. Ustawienie niskie dopuści pewne dodatkowe znaczniki, takie jak te wymagane do wstawiania video. Podczas, gdy znaczniki te nie są głównymi kandydatami użytkowników dodających złośliwy kod, nadal są uważane jako niebezpiecznie i potencjalnie niewłaściwie używane przez niektórych technicznie uzdolnionych użytkowników, przez co są odfiltrowywane przy ustawieniu poziomu na wysoki.
    
    Ustawienie poziomu filtrowania na brak filtrowania całkowicie wyłączy filtrację i pozwoli na wprowadzanie dowolnego kodu przez członków personelu, włącznie ze znacznikami skryptów.

en: Sequence of models that will be provided by default as choices in the search form. Each model should be in the format ``app_label.model_name``. Only models that subclass ``mezzanine.core.models.Displayable`` should be used.
pl: Sekwencja modeli, które będą oferowane domyślnie jako wybory w formularzu wyszukiwania. Każdy model powinien być w formacie ``app_label.model_name``. Powinny być używane tylko modele dziedziczące z ``mezzanine.core.models.Displayable``.

en: Search results per page
pl: Liczba wyników na stronę

en: Number of results shown in the search results page.
pl: Liczba wyników na stronie wyników wyszukiwania.

en: A URL prefix for mounting all of Mezzanine's urlpatterns under. When using this, you'll also need to manually apply it to your project's root ``urls.py`` module. The root ``urls.py`` module provided by Mezzanine's ``mezzanine-project`` command contains an example of this towards its end.
pl: Prefiks URL dla zaczepienia wszystkich wzorców URL w Mezzanine. Użycie tego wymaga również ręcznego dodania tego do modułu ``urls.py`` w głównym katalogu projektu. Moduł ``urls.py`` jest dostarczany przez komendę Mezzanine ``mezzanine-project`` i zawiera przykład użycia pod koniec zawartości.

en: Site Title
pl: Tytuł strony

en: Title that will display at the top of the site, and be appended to the content of the HTML title tags on every page.
pl: Tytuł, który będzie wyświetlany w górnej części witryny i będzie dołączony do tagu ``title`` HTML tytuł na każdej stronie.

en: Tagline
pl: Slogan

en: A tag line that will appear at the top of all pages.
pl: Slogan, który pojawi się na górze strony.

en: An open source content management platform.
pl: CMS z otwartym kodem źródłowym.

en: Dotted Python path to the callable for converting strings into URL slugs. Defaults to ``mezzanine.utils.urls.slugify_unicode`` which allows for non-ascii URLS. Change to ``django.template.defaultfilters.slugify`` to use Django's slugify function, or something of your own if required.
pl: Kropkowana ścieżka Python do wykonywalnego obiektu zamieniającego napisy na ścieżki URL. Domyślnie jest to ``mezzanine.utils.urls.slugify_unicode``, które dopuszcza znaki z poza ASCII w URL. Zmień na ``django.template.defaultfilters.slugify``, aby stosować funkcję slugify z Django; ewentualnie podaj coś własnego, gdy taka jest potrzeba.

en: Enable SSL
pl: Umożliwij SSL

en: If ``True``, users will be automatically redirected to HTTPS for the URLs specified by the ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES`` setting.
pl: Jeśli ``Prawda`` użytkownicy będą automatycznie przekierowywani do HTTPS z URL zdefiniowanych przez ustawienia ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES``

en: Force Host
pl: Wymuszanie nazwy hosta

en: Host name that the site should always be accessed via that matches the SSL certificate.
pl: Nazwa hosta, do którego strona powinna docierać poprzez połączenia SSL

en: List of words which will be stripped from search queries.
pl: Lista słów pomijanych w zapytaniach w wyszukiwarce.

en: Tag Cloud Sizes
pl: Rozmiary chmury tagów

en: Number of different sizes for tags when shown as a cloud.
pl: Ilość poziomów wielkości tagów w chmurze.

en: Sequence of setting names available within templates.
pl: Sekwencja ustawień dostępnych w szablonach.

en: Directory name to store thumbnails in, that will be created relative to the original image's directory.
pl: Nazwa katalogu do przechowywania miniatur, które będą  tworzone w tym samym drzewie, jak w oryginalnym katalogu obrazów.

en: URL for the JavaScript file (relative to ``STATIC_URL``) that handles configuring TinyMCE when the default ``RICHTEXT_WIDGET_CLASS`` is used.
pl: URL dla pliku JavaScript (odnoszącego się do ``STATIC_URL``) odpowiedzialnego za konfigurację TinyMCE, kiedy domyślny ``RICHTEXT_WIDGET_CLASS`` jest używany.

en: If ``True``, the south application will be automatically added to the ``INSTALLED_APPS`` setting.
pl: Jeśli ``True``, aplikacja south zostanie automatycznie dodana do ustawienia ``INSTALLED_APPS``.

en: Could not import the value of settings.RICHTEXT_WIDGET_CLASS: %s
pl: Nie można było zaimportować wartości settings.RICHTEXT_WIDGET_CLASS: %s

en: Order
pl: Kolejność

en: Title
pl: Tytuł

en: Leave blank to have the URL auto-generated from the title.
pl: Pozostaw puste miejsce, aby URL został utworzony automatycznie na podstawie tytułu.

en: View on site
pl: Zobacz na stronie

en: Optional title to be used in the HTML title tag. If left blank, the main title field will be used.
pl: Opcjonalny tytuł do użycia w znaczniku tytułu HTML. Puste pole oznacza użycie pola głównego tytułu.

en: Description
pl: Opis

en: Generate description
pl: Generowanie opisu

en: If checked, the description will be automatically generated from content. Uncheck if you want to manually set a custom description.
pl: Jeśli zaznaczone, opis będzie generowany automatycznie z zawartości. Odznacz, jeśli chcesz wpisać ręcznie opis spersonalizowany.

en: Keywords
pl: Słowa-klucze

en: Draft
pl: Kopia robocza

en: Published
pl: Opublikowane

en: With Draft chosen, will only be shown for admin users on the site.
pl: Jeśli jest wybrana opcja Brudnopis, będzie widoczne wyłącznie dla administratorów na stronie.

en: Published from
pl: Opublikowane od

en: With Published chosen, won't be shown until this time
pl: Jeśli jest wybrana opcja Opublikowane, nie będzie pokazane aż do tego momentu

en: Expires on
pl: Wygasa

en: With Published chosen, won't be shown after this time
pl: Jeśli jest wybrana opcja Opublikowane, nie będzie pokazane od tego momentu

en: Show in sitemap
pl: Pokaż w mapie strony

en: Author
pl: Autor

en: Sites
pl: Strony

en: Site permission
pl: Prawo dostępu do strony

en: Site permissions
pl: Prawa dostepu do strony

en: Permission denied
pl: Dostęp zabroniony

en: Everything
pl: Wszystko

en: Powered by
pl: Wspierane przez

en: and
pl: i

en: Theme by
pl: Motyw od

en: View Mobile Site
pl: Wersja na telefon komórkowy

en: Home
pl: Strona główna

en: 
    <h2>Congratulations!</h2>
    <p>
        Welcome to your new Mezzanine powered website.
        Here are some quick links to get you started:
    </p>
    <ul>
        <li><a href="/admin/">Log in to the admin interface</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/content-architecture.html">Creating custom page types</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html#templates">Modifying HTML templates</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html#why-isn-t-the-homepage-a-page-object-i-can-edit-via-the-admin">Changing this homepage</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html">Other frequently asked questions</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/configuration.html#default-settings">Full list of settings</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/deployment.html">Deploying to a production server</a></li>
    </ul>
pl: 
    <h2>Gratulacje!</h2>
    <p>
    Witamy Cię na Twojej nowej witrynie napędzanej przez Mazzanine.
    Oto kilka szybkich łączy, które mogą przydać się przy rozpoczęciu przygody:
    </p>
    <ul>
    <li><a href="/admin/">Logowanie do interfejsu administracyjnego</a></li>
    <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/content-architecture.html">Tworzenie własnych typów stron</a></li>
    <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html#templates">Modyfikacja szablonów HTML</a></li>
    <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html#why-isn-t-the-homepage-a-page-object-i-can-edit-via-the-admin">Zmiany tej strony głównej</a></li>
    <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html">Inne często zadawane pytania</a></li>
    <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/configuration.html#default-settings">Pełna lista ustwień</a></li>
    <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/deployment.html">Umieszczanie na serwerze produkcyjnym</a></li>
    </ul>

en: Search Results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: read more
pl: czytaj więcej

en: View site
pl: Przejdź do strony

en: Dashboard
pl: Kokpit

en: Username or email:
pl: Nazwa użytkownika lub e-mail:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Interface:
pl: Interfejs:

en: Admin
pl: Administrator

en: Log in
pl: Zaloguj się

en: Forgot password?
pl: Zapomniałeś hasła?

en: Add
pl: Dodaj

en: Change
pl: Zmień

en: Add another
pl: Dodaj kolejne

en: Recent Actions
pl: Ostatnie akcje

en: My Actions
pl: Moje akcje

en: None available
pl: Brak

en: Page not found
pl: Nie znaleziono strony

en: The page you requested does not exist.
pl: Strona którą próbowałeś wywołać nie istnieje.

en: Error
pl: Błąd

en: Sorry, an error occurred.
pl: Przepraszamy, wystąpił błąd.

en: Save
pl: Zapisz

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Log out
pl: Wyloguj

en: Page
pl: Strona

en: of
pl: z

en: Search
pl: Wyszukaj
