Mezzanine - en to sr@latin translation catalogue (123 entries)

en: 
    <h2>Congratulations!</h2>
    <p>
        Welcome to your new Mezzanine powered website.
        Here are some quick links to get you started:
    </p>
    <ul>
        <li><a href="/admin/">Log in to the admin interface</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/content-architecture.html">Creating custom page types</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html#templates">Modifying HTML templates</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html#why-isn-t-the-homepage-a-page-object-i-can-edit-via-the-admin">Changing this homepage</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html">Other frequently asked questions</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/configuration.html#default-settings">Full list of settings</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/deployment.html">Deploying to a production server</a></li>
    </ul>
sr@latin: 
    <h2>Čestitamo!</h2>
    <p>
        Dobrodošli na Vaš novi Mezzanine sajt.
        Evo nekih brzih linkova za početak:
    </p>
    <ul>
        <li><a href="/admin/">Prijavlijvanje na administrativni interfejs</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/content-architecture.html">Pravljenje novih tipova sadržaja</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html#templates">Izmena HTML šablona</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html#why-isn-t-the-homepage-a-page-object-i-can-edit-via-the-admin">Izmena ove početne strane</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html">Druga često postavljana pitanja</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/configuration.html#default-settings">Celokupna lista podešavanja</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/deployment.html">Postavljanje sajta na produkcioni server</a></li>
    </ul>

en: 
    No results were found in %(search_type)s matching your query: %(query)s
sr@latin: 
    Nije pronađen nijedan rezultat u %(search_type)s koji odgovara Vašem upitu: %(query)s

en: 
    Showing %(start)s to %(end)s of %(total)s results in %(search_type)s matching your query: %(query)s
sr@latin: 
    Prikazano %(start)s do %(end)s od ukupno %(total)s rezultata u %(search_type)s koji odgovaraju Vašem upitu: %(query)s

en: *Do not change this setting unless you know what you're doing.*
    
    When content is saved in a Rich Text (WYSIWYG) field, unsafe HTML tags and attributes are stripped from the content to protect against staff members intentionally adding code that could be used to cause problems, such as changing their account to a super-user with full access to the system.
    
    This setting allows you to change the level of filtering that occurs. Setting it to low will allow certain extra tags to be permitted, such as those required for embedding video. While these tags are not the main candidates for users adding malicious code, they are still considered dangerous and could potentially be mis-used by a particularly technical user, and so are filtered out when the filtering level is set to high.
    
    Setting the filtering level to no filtering, will disable all filtering, and allow any code to be entered by staff members, including script tags.
sr@latin: *Nemojte menjati ovo podešavanje ukoliko niste sigurni šta radite.*
    
    Kada se sadržaj smešta u Rich Text (WYSIWYG) polje, nebezbedni HTML atributi i tagovi će biti uklonjeni iz sadržaja kako bi se sprečilo da članovi posade namerno dodaju kod koji može stvoriti probleme, na primer kod koji im može poslužiti da dobiju pune privilegije za pristup sistemu.
    
    Ovo podešavanje vam omogućava da promenite nivo takvog filtriranja. Ukoliko se filtriranje postavi na nizak nivo, neki dodatni tagovi će biti dozvoljeni, kao na primer tagovi za ugrađivanje video snimaka. Iako oni nisu glavni kandidati za korisnike koji žele da dodaju opasan kod, ipak se smatraju opasnim jer se mogu zloupotrebiti od strane tehnički veštog korisnika, pa se zato i oni uklanjaju kada je nivo filtriranja podešen na visok.
    
    Podešavanjem nivoa filtriranja na nivo bez filtriranja će se isključiti filtriranje i time dozvoliti članovima posade da unesu bilo kakav kod, uključujući i script tagove.

en: A URL prefix for mounting all of Mezzanine's urlpatterns under. When using this, you'll also need to manually apply it to your project's root ``urls.py`` module. The root ``urls.py`` module provided by Mezzanine's ``mezzanine-project`` command contains an example of this towards its end.
sr@latin: URL prefiks na koji će se nadovezivati svi ostali Mezzanine URL-ovi. Ako se ova opcija koristi, potrebno je ručno izmeniti i koreni ``urls.py`` da odražava navedeni prefiks. Koreni `urls.py``  modul, koji se dobija korišćenjem Mezzanine-ove ``mezzanine-project`` komande, pri dnu sadrži primer kako se ovo može uraditi.

en: A sequence mapping host names to themes, allowing different templates to be served per HTTP hosts Each item in the sequence is a two item sequence, containing a host such as ``othersite.example.com``, and the name of an importable Python package for the theme. If the host is matched for a request, the templates directory inside the theme package will be first searched when loading templates.
sr@latin: Niz koji preslikava imena hostova na teme, čime je omogućeno serviranje različitih templejta za različite hostove. Svaki član niza jeste niz od dva elementa koji sadrži ime hosta, npr. ``othersite.example.com``, i ime Python paketa koji sadrži temu. Ukoliko zahtev stiže sa navedenog hosta, templates direktorijum unutar navedenog paketa će se prvi pretraživati prilikom učitavanja templejta.

en: A sequence of fields that will be injected into Mezzanine's (or any library's) models. Each item in the sequence is a four item sequence. The first two items are the dotted path to the model and its field name to be added, and the dotted path to the field class to use for the field. The third and fourth items are a sequence of positional args and a dictionary of keyword args, to use when creating the field instance. When specifying the field class, the path ``django.models.db.`` can be omitted for regular Django model fields.
sr@latin: Niz polja koja će se ubrizgati u Mezzanine-ove modele (ili modele neke druge biblioteke). Svaki član niza je sekvenca sa četiri člana. Prva dva člana su putanje razdvojene tačkama do  polja modela i ista takva putanja do klase koja će se koristiti za to polje. Treći i četvrti član su nizovi pozicionih i imenovanih argumenata koji će se koristiti prilikom instanciranja polja. Prilikom zadavanja klase polja, nije neophodno navesti prefiks ``django.models.db.``.

en: A tag line that will appear at the top of all pages.
sr@latin: Slogan koji će se prikazivati u vrhu svih stranica.

en: A three item sequence, each containing a sequence of template tags used to render the admin dashboard.
sr@latin: Niz od 3 člana od kojih svaki sadrži niz templejt tagova koji se koriste za prikaz kontrolne table u administrativnom delu sajta.

en: Access token for http://bit.ly URL shortening service.
sr@latin: Ključ za http://bit.ly servis za srkaćivanje URL-a.

en: Add
sr@latin: Dodaj

en: Add another
sr@latin: Dodaj još

en: Admin
sr@latin: Administrativni

en: Akismet API Key
sr@latin: Akismet API ključ

en: An open source content management platform.
sr@latin: Open source platforma za upravljanje sadržajem.

en: Author
sr@latin: Autor

en: Cancel
sr@latin: Otkaži

en: Change
sr@latin: Izmeni

en: Content
sr@latin: Sadržaj

en: Controls the ordering and grouping of the admin menu.
sr@latin: Određuje redosled i grupisanje stavki u admin meniju.

en: Could not import the value of settings.RICHTEXT_WIDGET_CLASS: %s
sr@latin: Nije uspelo uvoženje vrednosti settings.RICHTEXT_WIDGET_CLASS: %s

en: Dashboard
sr@latin: Kontrolna tabla

en: Description
sr@latin: Opis

en: Device specific template sub-directory to use as the default device.
sr@latin: Poddirektorijum unutar template direktorijuma, specifičan za uređaj, koji će se podrazumevano koristiti.

en: Dict mapping file field names in the format ``app_label.model_name.field_name`` to the Python dotted path to function names that will be used for the file field's ``upload_to`` argument.
sr@latin: Mapa koja preslikava imena polja u formatu ``app_label.model_name.field_name`` u Python funkcije zadate u formatu sa tačkama koje će se koristiti kao ``upload_to`` parametar polja za fajl.

en: Directory name to store thumbnails in, that will be created relative to the original image's directory.
sr@latin: Naziv direktorijuma u koji će se smeštati smanjene sličice i koji će biti kreiran relativno u odnosu na direktorijum originalne slike.

en: Dotted Python path to the callable for converting strings into URL slugs. Defaults to ``mezzanine.utils.urls.slugify_unicode`` which allows for non-ascii URLS. Change to ``django.template.defaultfilters.slugify`` to use Django's slugify function, or something of your own if required.
sr@latin: Putanja razdvojena tačkama to Python callable objekta koji će se koristiti za konverziju stringova u slagove. Podrazumeva se ``mezzanine.utils.urls.slugify_unicode`` koji konvertuje ne-ASCII URL-ove. Promenite na ``django.template.defaultfilters.slugify`` ako želite da koristite Djangovu funkciju za tu namenu, ili unesite sopstvenu ukoliko je potrebno.

en: Dotted package path and class name of the widget to use for the ``RichTextField``.
sr@latin: Putanja razdvojena tačkama do klase vidžeta koji će se koristiti za ``RichTextField``.

en: Dotted path to the function to call on a ``RichTextField`` value before it is rendered to the template.
sr@latin: Putanja razdvojena tačkama do metode klase za ``RichTextField`` koja će se pozivati prilikom renderovanja vrednosti unutar šablona.

en: Draft
sr@latin: Nacrt

en: Edit
sr@latin: Izmeni

en: Enable SSL
sr@latin: Uključi SSL

en: Error
sr@latin: Greška

en: Everything
sr@latin: Sve

en: Expires on
sr@latin: Ističe

en: Forgot password?
sr@latin: Zaboravili ste lozinku?

en: Generate description
sr@latin: Generiši opis

en: Go
sr@latin: Idi

en: High
sr@latin: Jako

en: Home
sr@latin: Početna

en: Host name that the site should always be accessed via that matches the SSL certificate.
sr@latin: Ime hosta preko kojeg bi uvek trebalo pristupati sajtu, a koji se poklapa sa onim iz SSL sertifikata.

en: If ``True``, each site will use its own directory within the filebrowser media library.
sr@latin: Ako je ``True``, svaki sajt će imati poseban direktorijum unutar media biblioteke.

en: If ``True``, only URLs specified by the ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES`` setting will be accessible over SSL, and all other URLs will be redirected back to HTTP if accessed over HTTPS.
sr@latin: Ukoliko je vrednost ``True``, samo oni URL-ovi koji su navedeni u podešavanju ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES`` biće dostupni preko SSL-a, dok će svi ostali URL-ovi biti preusmeravani na HTTP protokol, čak i kada im se pristupa preko HTTPS protokola.

en: If ``True``, the south application will be automatically added to the ``INSTALLED_APPS`` setting.
sr@latin: Ako je uključeno, south aplikacija će biti automatski dodata u ``INSTALLED_APPS`` podešavanje.

en: If ``True``, users will be automatically redirected to HTTPS for the URLs specified by the ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES`` setting.
sr@latin: Ako je ``True``, korisnici će automatski biti preusmeravani na HTTPS za one URL-ove koji su navedeni u podešavanju ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES``.

en: If ``True``, website forms will use HTML5 features.
sr@latin: Ako je uključeno, forme će koristiti HTML5 mogućnosti.

en: If checked, the description will be automatically generated from content. Uncheck if you want to manually set a custom description.
sr@latin: Ukoliko je uključeno, opis će se automatski generisati iz sadržaja. Isključite ukoliko želite da ručno unesete opis.

en: Interface:
sr@latin: Interfejs:

en: Key for http://akismet.com spam filtering service. Used for filtering comments and forms.
sr@latin: Ključ za http://akismet.com servis za filtriranje spama. Koristi se za filtriranje komentara i formi.

en: Keywords
sr@latin: Ključne reči

en: Leave blank to have the URL auto-generated from the title.
sr@latin: Ostavite prazno kako bi se URL automatski generisao na osnovu naslova.

en: List of HTML attributes that won't be stripped from ``RichTextField`` instances.
sr@latin: Lista HTML atributa koja se neće uklanjati iz ``RichTextField`` polja.

en: List of HTML tags that won't be stripped from ``RichTextField`` instances.
sr@latin: Lista HTML tagova koja se neće uklanjati iz ``RichTextField`` polja.

en: List of inline CSS styles that won't be stripped from ``RichTextField`` instances.
sr@latin: Lista inline CSS stilova koji se neće uklanjati iz ``RichTextField`` polja.

en: List of words which will be stripped from search queries.
sr@latin: Spisak reči koje će se uklanjati iz upita za pretragu.

en: Log in
sr@latin: Prijavi me

en: Log out
sr@latin: Odjavi se

en: Low (allows video, iframe, Flash, etc)
sr@latin: Slabo (dozvoli video, iframe, Flash, itd.)

en: Mapping of device specific template sub-directory names to the sequence of strings that may be found in their user agents.
sr@latin: Preslikavanje imena poddirektorijuma specifičnih za uređaj direktorijuma template u niz stringova koji bi se mogli naći u User-Agent polju koji šalje dati uređaj.

en: Max number of paging links to display when paginating.
sr@latin: Maksimalni broj linkova koji se mogu prikazati u paginaciji.

en: Max paging links
sr@latin: Maksimalan broj linkova za paginaciju

en: Media Library
sr@latin: Medija sadržaj

en: Media library per site
sr@latin: Media biblioteka za sajt

en: Meta data
sr@latin: Meta podaci

en: Mezzanine's caching uses a technique know as mint caching. This is where the requested expiry for a cache entry is stored with the cache entry in cache, and the real expiry used has the ``CACHE_SET_DELAY`` added to it. Then on a cache get, the store expiry is checked, and if it has past, the cache entry is set again, and no entry is returned. This tries to ensure that cache misses never occur, and if many clients were to get a cache miss at once, only one would actually need to re-generated the cache entry.
sr@latin: Mezzanine sistem za keširanje koristi tehniku poznatu pod nazivom mint caching. Ovde se smešta zahtevano vreme isticanja zapisa u kešu zajedno sa zapisom u kešu, a na stvarno vreme isticanja dodaje se još vrednost podešavanja ``CACHE_SET_DELAY``. Kada se nešto zahteva iz keša, zabeleženo vreme isticanja se proverava, pa ukoliko je ono u prošlosti zapis u kešu se ponovo postavlja, ali se ne vraća pozivaocu. Ovim se obezbeđuje da se promašaji u kešu nikada ne dešavaju, a u slučaju kada više klijenata treba da napravi promašaj u kešu samo jedan mora da regeneriše zapis u kešu.

en: Models that subclass ``Ownable`` and use the ``OwnableAdmin`` have their admin change-list records filtered down to records owned by the current user. This setting contains a sequence of models in the format ``app_label.object_name``, that when subclassing ``Ownable``, will still show all records in the admin change-list interface, regardless of the current user.
sr@latin: Modeli koji su izvedeni iz ``Ownable`` i koriste ``OwnableAdmin`` klasu, u adminu su filtrirani tako da prikažu samo zapise za trenutnog korisnika. Ovo podešavanje sadrži niz modela u formatu ``app_label.object_name``, koji će, ako su izvedeni iz ``Ownable``, ipak prikazivati sve zapise u adminu, bez obzira na trenutno ulogovanog korisnika.

en: My Actions
sr@latin: Moje aktivnosti

en: Name of the jQuery UI file found in mezzanine/core/static/mezzanine/js/
sr@latin: Ime jQuery UI fajla koji se nalazi u mezzanine/core/static/mezzanine/js/

en: Name of the jQuery UI file.
sr@latin: Ime jQuery UI fajla.

en: Name of the jQuery file found in mezzanine/core/static/mezzanine/js/
sr@latin: Ime jQuery fajla koji se nalazi u mezzanine/core/static/mezzanine/js/

en: Name of the jQuery file.
sr@latin: Ime jQuery fajla.

en: No filtering
sr@latin: Bez filtriranja

en: None available
sr@latin: Nije dostupno

en: Number of different sizes for tags when shown as a cloud.
sr@latin: Broj različitih veličina slova unutar oblaka sa oznakama.

en: Number of results shown in the search results page.
sr@latin: Broj rezultata prikazanih na stranici sa rezultatima pretrage.

en: Optional title to be used in the HTML title tag. If left blank, the main title field will be used.
sr@latin: Opcioni naslov koji će se koristiti za HTML title tag. Ako je prazno, biće uzet glavni naslov.

en: Order
sr@latin: Redosled

en: Page
sr@latin: Stranica

en: Page not found
sr@latin: Stranica nije pronađena

en: Password:
sr@latin: Lozinka:

en: Permission denied
sr@latin: Zabranjen pristup

en: Powered by
sr@latin: Napravljeno sa

en: Published
sr@latin: Objavljeno

en: Published from
sr@latin: Objavljen od

en: Recent Actions
sr@latin: Skorije aktivnosti

en: Rich Text filter level
sr@latin: Nivo filtriranja za Rich Text polja

en: Save
sr@latin: Sačuvaj

en: Search
sr@latin: Pretraga

en: Search Results
sr@latin: Rezultati pretrage

en: Search results per page
sr@latin: Rezultata pretrage po strani

en: Sequence of dotted Python paths to callable functions used for checking posted content (such as forms or comments) is spam. Each function should accept three arguments: the request object, the form object, and the URL that was posted from. Defaults to ``mezzanine.utils.views.is_spam_akismet`` which will use the http://akismet.com spam filtering service when the ``AKISMET_API_KEY`` setting is configured.
sr@latin: Sekvenca Python putanja razdvojenih tačkama do callable funkcija koji će se koristiti za proveru da li je postavljeni sadržaj spam (na primer forme i komentari). Svaka funkcija treba da prihvata tri argumenta: objekat zahteva, objekat forme i URL sa kojeg je izvršen POST upit. Podrazumevana vrednost je funkcija ``mezzanine.utils.views.is_spam_akismet`` koja će koristiti http://akismet.com uslugu za filtriranje spama kada je podešavanje ``AKISMET_API_KEY`` ispravno podešeno.

en: Sequence of models that will be provided by default as choices in the search form. Each model should be in the format ``app_label.model_name``. Only models that subclass ``mezzanine.core.models.Displayable`` should be used.
sr@latin: Niz modela koji će biti podrazumevano ponuđeni kao opcije u obrascu za pretragu sajta. Svaki model treba da bude naveden u formatu ``app_label.model_name``. Treba navoditi samo modele koji su potklase modela ``mezzanine.core.models.Displayable`.

en: Sequence of setting names available within templates.
sr@latin: Niz konstanti podešavanja koji je dostupan unutar šablona.

en: Show in sitemap
sr@latin: Prikaži u mapi sajta

en: Site
sr@latin: Sajt

en: Site Title
sr@latin: Naslov sajta

en: Site permission
sr@latin: Dozvole za sajt

en: Site permissions
sr@latin: Dozvole za sajt

en: Sites
sr@latin: Sajtovi

en: Size of thumbnail previews for image fields in the admin interface.
sr@latin: Veličina sličica za slikovna polja administrativnog interfejsa.

en: Sorry, an error occurred.
sr@latin: Nažalost, došlo je do greške.

en: Tag Cloud Sizes
sr@latin: Veličina oblaka sa oznakama

en: Tagline
sr@latin: Slogan

en: The page you requested does not exist.
sr@latin: Stranica koju ste tražili ne postoji.

en: Theme by
sr@latin: Autor teme

en: This field is required if status is set to published.
sr@latin: Ovo polje je potrebno ukoliko je status postavljen na objavljeno.

en: Title
sr@latin: Naslov

en: Title that will display at the top of the site, and be appended to the content of the HTML title tags on every page.
sr@latin: Naslov koji će se prikazivati u vrhu strane i koji će biti dodat na sadržaj HTML title oznaka na svakoj stranici.

en: URL for the JavaScript file (relative to ``STATIC_URL``) that handles configuring TinyMCE when the default ``RICHTEXT_WIDGET_CLASS`` is used.
sr@latin: URL do JavaScript fajla (relativno u odnosu na ``STATIC_URL``) koji se koristi za konfigurisanje TinyMCE kada se koristi podrazumevana vrednost za ``RICHTEXT_WIDGET_CLASS``.

en: Unregister these models from the admin.
sr@latin: Isključi ove modele iz admina.

en: Username or email:
sr@latin: Korisničko ime ili imejl:

en: Users
sr@latin: Korisnici

en: View Mobile Site
sr@latin: Prikaži sajt za mobilne

en: View on site
sr@latin: Prikaži na sajtu

en: View site
sr@latin: Prikaži sajt

en: With Draft chosen, will only be shown for admin users on the site.
sr@latin: Ako je izabrana opcija Nacrt, biće prikazivano samo administratorima.

en: With Published chosen, won't be shown after this time
sr@latin: Ako je objavljeno, neće se prikazivati nakon ovog vremena

en: With Published chosen, won't be shown until this time
sr@latin: Ako je objavljeno, neće se prikazivati pre ovog vremena

en: You don't have permission to access the admin for this site.
sr@latin: Nemate privilegije da pristupite administrativnom delu sajta.

en: and
sr@latin: i

en: bit.ly access token
sr@latin: bit.ly ključ

en: of
sr@latin: od

en: read more
sr@latin: pročitaj više
