Mezzanine - en to tr_TR translation catalogue (118 entries)

en: This field is required if status is set to published.
tr_TR: Eğer durumu yayınlanmış olarak işaretliyse bu alan gereklidir.

en: Controls the ordering and grouping of the admin menu.
tr_TR: Yönetici menüsünün sıralamasını ve gruplamasını kontrol eder.

en: Content
tr_TR: İçerik

en: Media Library
tr_TR: Medya Kütüphanesi

en: Users
tr_TR: Kullanıcılar

en: Unregister these models from the admin.
tr_TR: Bu modelleri admin'den unregister edin.

en: Size of thumbnail previews for image fields in the admin interface.
tr_TR: Resim alanlarının yönetici arayüzündeki önizleme boyutları.

en: Akismet API Key
tr_TR: Akismet API Anahtarı

en: Key for http://akismet.com spam filtering service. Used for filtering comments and forms.
tr_TR: http://akismet.com spam filtre servisi için api anahtarı. Yorum ve formları filtrelemek için kullanır.

en: bit.ly access token
tr_TR: bit.ly erişim anahtarı

en: Access token for http://bit.ly URL shortening service.
tr_TR: http://bit.ly URL kısaltma servisi için kullanılacak erişim anahtarı.

en: A three item sequence, each containing a sequence of template tags used to render the admin dashboard.
tr_TR: Üçlü eleman dizisi, her biri admin kontrol panelini render etmek için template tag dizisi tutar.

en: Device specific template sub-directory to use as the default device.
tr_TR: Varsayılan cihaz olarak kullanılacak cihaza özel template alt dizini

en: Mapping of device specific template sub-directory names to the sequence of strings that may be found in their user agents.
tr_TR: İstek yapan cihazların 'user agent''lerinde bulunan isimlerin özel şablon alt dizinleri şeklindeki haritası.

en: If ``True``, website forms will use HTML5 features.
tr_TR: Eğer işaretli ise, web sitesi formları HTML5 özelliklerini kullanır

en: A sequence of fields that will be injected into Mezzanine's (or any library's) models. Each item in the sequence is a four item sequence. The first two items are the dotted path to the model and its field name to be added, and the dotted path to the field class to use for the field. The third and fourth items are a sequence of positional args and a dictionary of keyword args, to use when creating the field instance. When specifying the field class, the path ``django.models.db.`` can be omitted for regular Django model fields.
tr_TR: Mezzanine (veya herhangi bir kütüphanenin) modellerine enjekte edilecek  alanların listesi. İlk iki nesne model ve alanın noktalı olarak gösterilmiş yolunu, ve alan için kullanılacak olan sınıfın noktalı yolunu temsil eder. Üçüncü ve dördüncü nesneler ise alan oluşturulurken kullanılacak olan konumsal argumanlar dizisi ve anahtar kelime sözlüğü argümanlarından oluşur. Alan sınıfını tanımlarken ``django.models.db.`` yolu sıradan Django model alanları için dahil edilebilir.

en: Google Analytics ID
tr_TR: Google Analytics Kimliği

en: Google Analytics ID (http://www.google.com/analytics/)
tr_TR: Google Analytics Kimliği (http://www.google.com/analytics/)

en: Name of the jQuery file.
tr_TR: JQuery dosyasının adı.

en: Name of the jQuery file found in mezzanine/core/static/mezzanine/js/
tr_TR: mezzanine/core/static/mezzanine/js/ altında bulunan JQuery dosyasının adı.

en: Name of the jQuery UI file.
tr_TR: JQuery UI dosyasının adı

en: Name of the jQuery UI file found in mezzanine/core/static/mezzanine/js/
tr_TR: mezzanine/core/static/mezzanine/js/ içinde bulunan JQuery UI dosyasının adı

en: Max paging links
tr_TR: En fazla sayfalama linki

en: Max number of paging links to display when paginating.
tr_TR: Sayfalanma gösterilirken kullanılacak en fazla sayfalama linki sayısı.

en: Media library per site
tr_TR: Site başına media kütüphanesi

en: If ``True``, each site will use its own directory within the filebrowser media library.
tr_TR: Eğer işaretli ise, her site dosya yöneticisinden sadece kendi media kütüphanesine erişebilir.

en: Dotted package path and class name of the widget to use for the ``RichTextField``.
tr_TR: Zengin metin editörü için kullanılacak olan görsel bileşenin noktalı paket yolu ve sınıf adı.

en: List of HTML tags that won't be stripped from ``RichTextField`` instances.
tr_TR: Zengin metin editörlerinden ayıklanmayacak olan HTML  etiketleri listesi.

en: List of HTML attributes that won't be stripped from ``RichTextField`` instances.
tr_TR: Zengin metin editörlerinden ayıklanmayacak olan HTML  özelllikleri listesi.

en: List of inline CSS styles that won't be stripped from ``RichTextField`` instances.
tr_TR: Zengin metin editöründen ayıklanmayacak olan satıriçi CSS stil listesi

en: Dotted path to the function to call on a ``RichTextField`` value before it is rendered to the template.
tr_TR: Zengin metin editörü html şablonunda render edilmeden önce çağırılacak olan fonksiyonun nokta ile gösterilmiş yolu.

en: High
tr_TR: Yüksek

en: Low (allows video, iframe, Flash, etc)
tr_TR: Düşük(video , iframe, flash vb. izin verir)

en: No filtering
tr_TR: Filtreleme yok

en: Rich Text filter level
tr_TR: Zengin metin filtreleme seviyesi

en: *Do not change this setting unless you know what you're doing.*
    
    When content is saved in a Rich Text (WYSIWYG) field, unsafe HTML tags and attributes are stripped from the content to protect against staff members intentionally adding code that could be used to cause problems, such as changing their account to a super-user with full access to the system.
    
    This setting allows you to change the level of filtering that occurs. Setting it to low will allow certain extra tags to be permitted, such as those required for embedding video. While these tags are not the main candidates for users adding malicious code, they are still considered dangerous and could potentially be mis-used by a particularly technical user, and so are filtered out when the filtering level is set to high.
    
    Setting the filtering level to no filtering, will disable all filtering, and allow any code to be entered by staff members, including script tags.
tr_TR: *Ne yaptığınızdan emin değilseniz bu ayarları değiştirmeyin.*⏎
    ⏎
    Zengin metin editörü (WYSIWYG) alanına bir içerik kaydedildiği zaman, sakıncalı olabilecek HTML etiketleri ,diğer kullanıcıların kendi kullanıcı hesaplarına tam yetki vermesi gibi sorun çıkartabilecek kodları kasten girmesini engellemek için ayıklanır.⏎
    ⏎
    Bu ayar sizin filtreleme seviyesini değiştirmenize olanak tanır. Düşük olarak işaretlemek, video eklemek vs. için kullanılabilecek bazı kodların girilmesine izin verir.
    
    Bu kodlar zararlı içerik girmek için temel yöntemler olarak kullanılmasa da yine de teknik bir kullanıcının elinde tehlikeli olabilecek kodları eklemesine olanak sağlayabilir.Filtreleme seviyesini yüksek olarak işaretlemek bu sorunu ortadan kaldırır.⏎
    ⏎
    Filtreleme seviyesini filtreleme yok olarak ayarlamak, script etiketleri de olmak üzere herhangi bir kodun eklenmesine olanak tanır.

en: Search results per page
tr_TR: Sayfa başına arama sonucu

en: Number of results shown in the search results page.
tr_TR: Arama sonuçları sayfasında gösterilecek olan sonuç sayısı.

en: A URL prefix for mounting all of Mezzanine's urlpatterns under. When using this, you'll also need to manually apply it to your project's root ``urls.py`` module. The root ``urls.py`` module provided by Mezzanine's ``mezzanine-project`` command contains an example of this towards its end.
tr_TR: Mezzanine'in url paternlerinin altına bağlanacağı URL öneki.Bunu kullanırken , aynı zamanda projenizin kök dizinindeki ``urls.py`` modülüne de eklemelisiniz. Kök dizinin ``urls.py`` modülü  Mezzanine'in ``mezzanine-project``  komutu tarafından oluşturulurken modülün en sonunda bununla ilgili bir örnek de oluşturur.

en: Site Title
tr_TR: Site Başlığı

en: Title that will display at the top of the site, and be appended to the content of the HTML title tags on every page.
tr_TR: Sitenin en üstünde gözükecek, ve her sayfada HTML title etiketlerine eklenecek olan başlık bilgisi.

en: Tagline
tr_TR: Etiket satırı

en: A tag line that will appear at the top of all pages.
tr_TR: Bütün sayfaların üstünde bir etiket satırı gösterir.

en: An open source content management platform.
tr_TR: Açık kaynak kodlu bir içerik yönetim sistemi

en: Enable SSL
tr_TR: SSL etkin

en: If ``True``, users will be automatically redirected to HTTPS for the URLs specified by the ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES`` setting.
tr_TR: Eğer işaretli ise, kullanıcılar ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES`` ayarında belirlenen URL'ler için HTTPS'e yönlendirilirler.

en: Force Host
tr_TR: Sunucuyu Zorla

en: Host name that the site should always be accessed via that matches the SSL certificate.
tr_TR: SSL sertifikasıyla eşleşen ve sitenin sürekli erişilebileceği alan adı.

en: If ``True``, only URLs specified by the ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES`` setting will be accessible over SSL, and all other URLs will be redirected back to HTTP if accessed over HTTPS.
tr_TR: Eğer işaretli ise , sadece ``SSL_FORCE_URL_PREFIXES`` ayarı tarafından tanımlanmış URL'ler  SSL tarafından erişilebilir , ve HTTPS ile erişilmeye çalışılan diğer tüm URL'ler HTTP'ye yönlendirilirler.

en: List of words which will be stripped from search queries.
tr_TR: Arama sorgularından ayıklanacak olan kelime listesi.

en: Tag Cloud Sizes
tr_TR: Etiket Bulut Boyutları

en: Number of different sizes for tags when shown as a cloud.
tr_TR: Bulutta etiketlerin kaç farklı boyutta gösterileceğinin sayısı.

en: Sequence of setting names available within templates.
tr_TR: Template'ler içindeki ayar isimleri listesi.

en: Directory name to store thumbnails in, that will be created relative to the original image's directory.
tr_TR: Resim önizlemelerin tutulacağı dizinin adı. Orjinal resimler dizininin yolu baz alınarak yaratılır.

en: URL for the JavaScript file (relative to ``STATIC_URL``) that handles configuring TinyMCE when the default ``RICHTEXT_WIDGET_CLASS`` is used.
tr_TR: Varsayılan ``RICHTEXT_WIDGET_CLASS`` kullanıldığında TinyMCE'i konfigüre eden JavaScript dosyasının URL adresi (``STATIC_URL``ye göre göreceli)

en: If ``True``, the south application will be automatically added to the ``INSTALLED_APPS`` setting.
tr_TR: Eğer işaretli ise ,south uygulaması atomatik olarak ``INSTALLED_APPS``a eklenir.

en: Could not import the value of settings.RICHTEXT_WIDGET_CLASS: %s
tr_TR: settings.RICHTEXT_WIDGET_CLASS: %s verisi import edilemiyor

en: Order
tr_TR: Sipariş

en: Title
tr_TR: Başlık

en: Leave blank to have the URL auto-generated from the title.
tr_TR: URL'nin otomatik olarak başlıktan türetilmesi için boş bırakınız.

en: View on site
tr_TR: Site üzerinde görüntüle

en: Optional title to be used in the HTML title tag. If left blank, the main title field will be used.
tr_TR: Sadece HTML title etiketi için kullanılacak isteğe bağlı başlık. Eğer boş bırakılırsa ana başlık bilgisi kullanılır.

en: Description
tr_TR: Tanımlama

en: Generate description
tr_TR: Açıklama oluştur

en: If checked, the description will be automatically generated from content. Uncheck if you want to manually set a custom description.
tr_TR: Eğer işaretliyse, açıklama içerikten otomatik olarak oluşturulacaktır. Eğer elle bir açıklama girmek istiyorsanız işaretlemeden bırakın.

en: Keywords
tr_TR: Anahtar Kelimeler

en: Draft
tr_TR: Taslak

en: Published
tr_TR: Yayınlanmış

en: Status
tr_TR: Durum

en: With Draft chosen, will only be shown for admin users on the site.
tr_TR: Taslak seçili ise, sitede sadece admin kullanıcılarına gösterilir.

en: Published from
tr_TR: Kaynak

en: With Published chosen, won't be shown until this time
tr_TR: Yayınlanmış seçilmesi ile bu zaman kadar gösterilmiyordu

en: Expires on
tr_TR: Sona erme tarihi

en: With Published chosen, won't be shown after this time
tr_TR: Yayınlanmış seçili ise bu zamandan sonra gösterilmeyecek

en: Show in sitemap
tr_TR: Site haritasında göster

en: Author
tr_TR: Yazar

en: Sites
tr_TR: Siteler

en: Site permission
tr_TR: Site izni

en: Site permissions
tr_TR: Site izinleri

en: Permission denied
tr_TR: Erişim engellendi

en: Everything
tr_TR: Herşey

en: Powered by
tr_TR: Altyapı sağlayıcıları

en: and
tr_TR: ve

en: Theme by
tr_TR: Tema sahibi

en: View Mobile Site
tr_TR: Mobil siteye bak

en: Home
tr_TR: Anasayfa

en: 
    <h2>Congratulations!</h2>
    <p>
        Welcome to your new Mezzanine powered website.
        Here are some quick links to get you started:
    </p>
    <ul>
        <li><a href="/admin/">Log in to the admin interface</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/content-architecture.html">Creating custom page types</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html#templates">Modifying HTML templates</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html#why-isn-t-the-homepage-a-page-object-i-can-edit-via-the-admin">Changing this homepage</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html">Other frequently asked questions</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/configuration.html#default-settings">Full list of settings</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/deployment.html">Deploying to a production server</a></li>
    </ul>
tr_TR: 
    <h2>Tebrikler!</h2>
    <p>
        Mezzanin altyapısına sahip sitenize hoşgeldiniz.
        Başlangıç için bir kaç hızlı link:
    </p>
    <ul>
        <li><a href="/admin/">Admin arayüzüne giriş</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/content-architecture.html">İsteğe özel sayfa tipleri hazırlamak</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html#templates">HTML templatelerini uyarlamak</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html#why-isn-t-the-homepage-a-page-object-i-can-edit-via-the-admin">Bu anasayfayı değiştirmek</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/frequently-asked-questions.html">Diğer sık sorulan sorular</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/configuration.html#default-settings">Tüm ayarların listesi</a></li>
        <li><a href="http://mezzanine.jupo.org/docs/deployment.html">Nihai sunucuya yüklemek</a></li>
    </ul>

en: Search Results
tr_TR: Arama Sonuçları

en: 
    No results were found in %(search_type)s matching your query: %(query)s
tr_TR: 
    %(search_type)s içinde  %(query)s sorgunuzla uyuşan hiç bir sonuç bulunamadı.

en: 
    Showing %(start)s to %(end)s of %(total)s results in %(search_type)s matching your query: %(query)s
tr_TR: 
    %(search_type)s içinde  %(query)s sorgunuza uyan toplam %(total)s arama sonucunun %(start)s ile %(end)s arasındaki kısımları gösteriliyor.

en: read more
tr_TR: daha fazlasını oku

en: View site
tr_TR: Siteye dön

en: Dashboard
tr_TR: Kontrol Paneli

en: You don't have permission to access the admin for this site.
tr_TR: Bu sitey için yönetici arayüzüne erişme hakkına sahip değilsiniz

en: Username or email:
tr_TR: Kullanıcı adı veya e-posta:

en: Password:
tr_TR: Parola

en: Interface:
tr_TR: Arayüz:

en: Admin
tr_TR: Yönetici

en: Log in
tr_TR: Giriş

en: Forgot password?
tr_TR: Şifrenizi mi unuttunuz?

en: Add
tr_TR: Ekle

en: Change
tr_TR: Değiştir

en: Add another
tr_TR: Yenisini ekle

en: Recent Actions
tr_TR: Önceki Eylemler

en: My Actions
tr_TR: Benim Eylemlerim

en: None available
tr_TR: Hiçbiri uygun değil

en: Page not found
tr_TR: Sayfa Bulunamadı

en: The page you requested does not exist.
tr_TR: Aradığınız sayfa mevcut değil

en: Error
tr_TR: Hata

en: Sorry, an error occurred.
tr_TR: Özür dileriz, bir hata oluştu.

en: Save
tr_TR: Kaydet

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Edit
tr_TR: Düzenle

en: Log out
tr_TR: Çıkış

en: Page
tr_TR: Sayfa

en: of
tr_TR: den

en: Search
tr_TR: Arama

en: Go
tr_TR: Git
