Mezzanine - en to fi translation catalogue (73 entries)

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: 1 entry deleted | %(count)s entries deleted
fi[0]: 1 kohde poistettu
fi[1]: %(count)s kohdetta poistettu

en: View Entries
fi: Näytä viestit

en: If ``True``, emails sent to extra recipients for form submissions won't be sent from an address taken from one of the form's email fields.
fi: Jos ``Tosi``, sähköpostit jotka lähetetään muille vastaanottajille lähetetyistä lomakkeista ei lähetetä osoitteesta joka tulee lomakkeen sähköpostiosoite-kentästä.

en: Max length allowed for field values in the forms app.
fi: Suurin kenttien sisällön pituus lomakkeissa.

en: Max length allowed for field labels in the forms app.
fi: Suurin kenttien sisällön pituus lomakkeissa.

en: Char to use as a field delimiter when exporting form responses as CSV.
fi: Merkki jota käytetään kentän pituustarkistuksen poistoon kun tuodaan vastaukset CSV-tiedostona.

en: Absolute path for storing file uploads for the forms app.
fi: Polku johon lomakkeiden tiedostolähetykset laitetaan.

en: Extra field types for the forms app. Should contain a sequence of three-item sequences, each containing the ID, dotted import path for the field class, and field name, for each custom field type. The ID is simply a numeric constant for the field, but cannot be a value already used, so choose a high number such as 100 or greater to avoid conflicts.
fi: Lisäkentät lomakkeisiin. Pitäisi sisältää sarja kolmen kohteen sarjoja, joissa jokaisessa on ID ja merkitty tuontipolku kentän luokalle sekä kentän nimi jokaiselle omalle kentälle. ID on vain numeerinen tunniste kentälle, mutta ei voi olla jo käytössä oleva arvo, joten valitse suuri luku kuten 100 tai suurempi välttääksesi konfliktit.

en: Single line text
fi: Yksirivinen teksti

en: Multi line text
fi: Monirivinen teksti

en: Number
fi: Määrä

en: Check box
fi: Valintaruutu

en: Check boxes
fi: Valintaruudut

en: Drop down
fi: Valikko

en: Multi select
fi: Monivalinta

en: Radio buttons
fi: Vaihtoehdot

en: File upload
fi: Tiedoston lähetys

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date/time
fi: Pvm/aika

en: Date of birth
fi: Syntymäaika

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Nothing
fi: Tyhjä

en: Contains
fi: Sisältää

en: Doesn't contain
fi: Ei sisällä

en: Equals
fi: Vastaa

en: Doesn't equal
fi: Ei vastaa

en: Is between
fi: Välissä

en: required
fi: vaadittu

en: Checked
fi: Valittu

en: Not checked
fi: Ei valittu

en: and
fi: ja

en: Button text
fi: Napin teksti

en: Submit
fi: Lähetä

en: Response
fi: Vastaus

en: Send email to user
fi: Lähetä sähköpostiviesti käyttäjälle

en: To send an email to the email address supplied in the form upon submission, check this box.
fi: Lähettääksesi viestin lomakkeen sähköpostiosoite-kentässä mainittuun osoitteeseen, valitse tämä.

en: From address
fi: Osoitteesta

en: The address the email will be sent from
fi: Osoite josta sähköposti lähetetään

en: Send email to others
fi: Lähetä sähköpostia muille

en: Provide a comma separated list of email addresses to be notified upon form submission. Leave blank to disable notifications.
fi: Erota sähköpostiosoitteet joihin viesti lähetetään toisistaan pilkulla. Jätä tyhjäksi poistaaksesi ilmoitukset käytöstä.

en: Subject
fi: Aihe

en: Message
fi: Viesti

en: Emails sent based on the above options will contain each of the form fields entered. You can also enter a message here that will be included in the email.
fi: Lähetettävät sähköpostiviestit sisältävät jokaisen lähetetyn kentän lomakkeista. Voin myös jättää tähän viestin joka liitetään sähköpostiviestiin.

en: Form
fi: Lomake

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Label
fi: Nimike

en: Type
fi: Tyyppi

en: Required
fi: Vaadittu

en: Visible
fi: Näkyvillä

en: Choices
fi: Vaihtoehdot

en: Comma separated options where applicable. If an option itself contains commas, surround the option with `backticks`.
fi: Pilkun erottamat asetukset kun saatavilla. Jos valinta itsessään sisältää pilkkuja, lisää `pilkut` sen ympärille.

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Placeholder Text
fi: Näkyvä teksti

en: Help text
fi: Aputeksti

en: Field
fi: Kenttä

en: Fields
fi: Kentät

en: Form entry
fi: Täytetty lomake

en: Form entries
fi: Täytetyt lomakket

en: Form field entry
fi: Täytetty lomakkeen kenttä

en: Form field entries
fi: Täytetyt lomakkeen kentät

en: View entries
fi: Näytä viestit

en: History
fi: Historia

en: View on site
fi: Näytä sivulla

en: Home
fi: Etusivu

en: Include
fi: Sisällytä

en: Filter by
fi: Suodata

en: All
fi: Kaikki

en: Back to form
fi: Takaisin lomakkeeseen

en: Export CSV
fi: Tuo CSV

en: Entries
fi: Täytetyt lomakkeet

en: Delete selected
fi: Poista valitut

en: No entries to display
fi: Ei täytettyjä lomakkeita
