Mezzanine - en to pt_BR translation catalogue (8 entries)

en: Zip import
pt_BR: Importação de arquivo Zip

en: Upload a zip file containing images, and they'll be imported into this gallery.
pt_BR: Upload um arquivo zip com as imagens que serão importadas na galeria.

en: Gallery
pt_BR: Galeria

en: Galleries
pt_BR: Galerias

en: File
pt_BR: Arquivos

en: Description
pt_BR: Descrição

en: Image
pt_BR: Imagem

en: Images
pt_BR: Imagens
