Mezzanine - en to fi translation catalogue (58 entries)

en: User
fi: Käyttäjä

en: Accounts required for commenting
fi: Käyttäjätunnus vaaditaan kommentointiin

en: If ``True``, users must log in to comment.
fi: Jos ``Tosi``, käyttäjän täytyy kirjautua sisään jotta hän voi kommentoida.

en: Disqus shortname
fi: Disqus-tunnus

en: Shortname for the http://disqus.com comments service.
fi: Tunnus http://disqus.com kommenttipalvelulle.

en: Disqus public key
fi: Julkinen Disqus-avain

en: Public key for http://disqus.com developer API
fi: Julkinen avain http://disqus.com kehittäjä-API:lle.

en: Disqus secret key
fi: Salainen Disqus-avain

en: Secret key for http://disqus.com developer API
fi: Salainen avain http://disqus.com kehittäjä-API:lle.

en: Auto-approve comments
fi: Hyväksy uudet kommentit automaattisesti

en: If ``True``, built-in comments are approved by default.
fi: Jos ``Tosi``, kommentit hyväksytään automaattisesti.

en: Dotted path to the function to call on a comment's value before it is rendered to the template.
fi: Merkitty polku funktioon joka kutsutaan kommenttia varten ennen kuin se renderöidään sivulle.

en: Comment notification email addresses
fi: Sähköpostiosoite johon ilmoitukset kommenteista lähetetään

en: A comma separated list of email addresses that will receive an email notification each time a new comment is posted on the site.
fi: Pilkun erottama lista sähköpostiosoitteista joihin lähetetään sähköpostiviesti joka kerta kun uusi kommentti lähetetään sivustolle.

en: Admin comments
fi: Näytettävien kommenttien määr

en: Number of latest comments shown in the admin dashboard.
fi: Määrä kommentteja jotka näytetään hallintapaneelissa.

en: Show unapproved comments
fi: Näytä hyväksymättömät kommentit.

en: If ``True``, comments that have ``is_public`` unchecked will still be displayed, but replaced with a ``waiting to be approved`` message.
fi: Jos ``Tosi``, kommentit joilla on ``is_public`` valittuna näytetään silti, mutta korvataan viestillä ``waiting to be approved``.

en: Show removed comments
fi: Näytä poistetut kommentit

en: If ``True``, comments that have ``removed`` checked will still be displayed, but replaced with a ``removed`` message.
fi: Jos ``Tosi``, kommentit jotka on ``poistettu`` näytetään silti, mutta korvattuna viestillä ``poistettu``.

en: If ``True``, comments can be rated.
fi: Jos ``Tosi``, kommentteja voi arvostella.

en: Accounts required for rating
fi: Käyttäjätunnus vaaditaan arvosteluun

en: If ``True``, users must log in to rate content such as blog posts and comments.
fi: Jos ``Tosi``, käyttäjän täytyy kirjautua sisään arvostellakseen sisältöä, esimerkiksi kirjoituksia tai kommentteja.

en: A sequence of integers that are valid ratings.
fi: Sarja arvoja jotka ovat hyväksyttäviä arvosanoja.

en: Name
fi: Nimi

en: required
fi: vaadittu

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: required (not published)
fi: vaadittu (ei julkaista)

en: Website
fi: Kotisivu

en: optional
fi: valinnainen

en: New comment for:
fi: Uusi kommentti sivulla:

en: Already rated.
fi: On jo arvosteltu.

en: By the blog author
fi: Blogin kirjoittajalta

en: Rating
fi: Arvostelu

en: Comment
fi: Kommentti

en: Comments
fi: Kommentit

en: View on site
fi: Näytä sivulla

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Value
fi: Arvo

en: Rating date
fi: Arvostelun päivämäärä

en: Rater
fi: Arvostelija

en: Ratings
fi: Arvostelut

en: You must logged in. Please log in or sign up to complete this action.
fi: Sinun täytyy olla kirjautunut sisään. Ole hyvä ja kirjaudu sisään tai luo tunnus tehdäksesi tämän loppuun.

en: Recent Comments
fi: Uusimmat kommentit

en: ago
fi: sitten

en: A new comment has been posted on
fi: Uusi kommentti on lähetetty sivulla

en: 
        At %(submit_date)s %(user_name)s wrote:
fi: 
    Kohdassa  %(submit_date)s %(user_name)s kirjoitti:

en: 
    At %(submit_date)s %(user_name)s wrote:
fi: 
    Kohdassa  %(submit_date)s %(user_name)s kirjoitti:

en: Link
fi: linkki

en: Reply
fi: Vastaa

en: Comment deleted
fi: Kommentti poistettu

en: Comment awaiting approval
fi: Kommentti odottaa hyväksyntää

en: There are currently no comments
fi: Ei kommentteja

en: New Comment
fi: Uusi kommentti

en: Current rating
fi: Nykyinen arvosana

en: Currently unrated
fi: Ei vielä arvosteltu

en: Rate
fi: Arvostele
