Mezzanine - en to nb translation catalogue (49 entries)

en: User
nb: Bruker

en: Accounts required for commenting
nb: Bruker trengs for å kunne kommentere

en: If ``True``, users must log in to comment.
nb: Hvis ``True`` må brukere logge inn for å kommentere.

en: Disqus shortname
nb: Kort navn for Disqus

en: Shortname for the http://disqus.com comments service.
nb: Kort navn / shortname for kommentartjenesten http://disqus.com.

en: Disqus public key
nb: Offentlig nøkkel for Disqus

en: Public key for http://disqus.com developer API
nb: Offentlig nøkkel for http://disqus.com sitt API

en: Disqus secret key
nb: Hemmelig nøkkel for Disqus

en: Secret key for http://disqus.com developer API
nb: Hemmelig nøkkel for http://disqus.com sitt API

en: Auto-approve comments
nb: Autogodkjenning av kommentarer

en: If ``True``, built-in comments are approved by default.
nb: Hvis sant vil kommentarer automatisk bli godkjent.

en: Comment notification email addresses
nb: Epost adresser for kommentarvarsling

en: A comma separated list of email addresses that will receive an email notification each time a new comment is posted on the site.
nb: En kommaseparert liste med epost adresser som vil motta en varsling hver gang en ny kommentar blirt lagt ut på nettstedet.

en: Admin comments
nb: Adminkommentarer

en: Number of latest comments shown in the admin dashboard.
nb: Antall kommentarer som skal vises på dashbordet i administrasjonspanelet.

en: Show unapproved comments
nb: Vis ikke-godkjente kommentarer

en: If ``True``, comments that have ``is_public`` unchecked will still be displayed, but replaced with a ``waiting to be approved`` message.
nb: Hvis sant vil kommentarer som har ``is_public`` umarkert likevel bli vist, men byttet ut med en ``venter på godkjenning``-melding.

en: Show removed comments
nb: Vis fjernede kommentarer

en: If ``True``, comments that have ``removed`` checked will still be displayed, but replaced with a ``removed`` message.
nb: Hvis sant vil kommentarer som har ``removed`` markert fremdeles vises, men erstattes med en  ``fjernet``-melding.

en: Name
nb: Navn

en: required
nb: påkrevet

en: Email
nb: E-post

en: required (not published)
nb: påkrevet (ikke publisert)

en: Website
nb: Nettside

en: optional
nb: valgfri

en: New comment for:
nb: Ny kommentar til:

en: By the blog author
nb: Etter bloggforfatter

en: Rating
nb: Vurdering

en: Comment
nb: Kommentar

en: Comments
nb: Kommentarer

en: View on site
nb: Vis på side

en: Keyword
nb: Nøkkelord

en: Keywords
nb: Nøkkelord

en: Value
nb: Verdi

en: Ratings
nb: Vurderinger

en: Recent Comments
nb: Siste kommentarer

en: ago
nb: siden

en: A new comment has been posted on
nb: En ny kommentar har blitt lagt ut den

en: 
        At %(submit_date)s %(user_name)s wrote:
nb: 
        Den %(submit_date)s skrev %(user_name)s:

en: 
    At %(submit_date)s %(user_name)s wrote:
nb: 
    Den %(submit_date)s skrev %(user_name)s:

en: Link
nb: Lenke

en: Reply
nb: Svar

en: Comment deleted
nb: Kommentar slettet

en: Comment awaiting approval
nb: Kommentar venter på godkjenning

en: There are currently no comments
nb: Det finnes foreløpig ingen kommentarer

en: New Comment
nb: Ny kommentar

en: Current rating
nb: Nåværende vurdering

en: Currently unrated
nb: Foreløpig ikke vurdert

en: Rate
nb: Vurder
