Mezzanine - en to sr@latin translation catalogue (41 entries)

en: User
sr@latin: Korisnik

en: Accounts required for commenting
sr@latin: Nalozi potrebni za komentarisanje

en: If ``True``, users must log in to comment.
sr@latin: Ukoliko je uključeno, korisnici se moraju prijaviti da bi ostavili komentar.

en: Disqus shortname
sr@latin: Disqus kratko ime

en: Shortname for the http://disqus.com comments service.
sr@latin: Kratko ime (shortname) za http://disqus.com servis za komentarisanje.

en: Disqus public key
sr@latin: Disqus javni ključ

en: Public key for http://disqus.com developer API
sr@latin: Javni ključ za http://disqus.com razvojni API

en: Disqus secret key
sr@latin: Disqus tajni ključ

en: Secret key for http://disqus.com developer API
sr@latin: Tajni ključ za http://disqus.com razvojni API

en: If ``True``, built-in comments are approved by default.
sr@latin: Ukoliko je uključeno, ugrađeni komentari se automatski odobravaju.

en: Admin comments
sr@latin: Admin komentari

en: Number of latest comments shown in the admin dashboard.
sr@latin: Broj poslednjih komentara koji je prikazan na kontrolnoj tabli.

en: Show unapproved comments
sr@latin: Prikaži neodobrene komentare

en: If ``True``, comments that have ``is_public`` unchecked will still be displayed, but replaced with a ``waiting to be approved`` message.
sr@latin: Ako je uključeno, komentari kojima je polje ``Javno`` potvrđeno će ipak biti prikazani, ali će sadržati poruku ``čekanje na odobrenje``.

en: Show removed comments
sr@latin: Prikaži obrisane komentare

en: If ``True``, comments that have ``removed`` checked will still be displayed, but replaced with a ``removed`` message.
sr@latin: Ako je uključeno, komentari kojima je ``uklonjen`` potvrđeno će se ipak prikazivati, ali zamenjeni sa porukom ``uklonjen``.

en: Name
sr@latin: Ime

en: required
sr@latin: obavezno

en: Email
sr@latin: Imejl

en: required (not published)
sr@latin: obavezno (nije objavljeno)

en: Website
sr@latin: Sajt

en: optional
sr@latin: opciono

en: By the blog author
sr@latin: Od autora

en: Rating
sr@latin: Ocena

en: Comment
sr@latin: Komentar

en: Comments
sr@latin: Komentari

en: View on site
sr@latin: Prikaži na sajtu

en: Keyword
sr@latin: Ključna reč

en: Keywords
sr@latin: Ključne reči

en: Value
sr@latin: Vrednost

en: Ratings
sr@latin: Ocene

en: Recent Comments
sr@latin: Skoriji komentari

en: ago
sr@latin: ranije

en: Reply
sr@latin: Odgovori

en: Comment deleted
sr@latin: Komentar je izbrisan

en: Comment awaiting approval
sr@latin: Komentar čeka na odobrenje

en: There are currently no comments
sr@latin: Trenutno nema komentara

en: New Comment
sr@latin: Novi komentar

en: Current rating
sr@latin: Trenutna ocena

en: Currently unrated
sr@latin: Trenutno neocenjeni

en: Rate
sr@latin: Oceni
