Mezzanine - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Page not found
fr: Page non trouvée

en: The page you requested does not exist.
fr: La page demandée n'existe pas.

en: Error
fr: Erreur

en: Sorry, an error occurred.
fr: Désolé, une erreur est survenue.

en: Home
fr: Accueil

en: Powered by
fr: Propulsé par

en: View Full Site
fr: Version normale

en: This is the mobile homepage.
fr: Ceci est la page d'accueil pour la version mobile.

en: Search Results
fr: Résultats de la recherche

en: No results were found matching your query:
fr: Aucun résultat ne correspond à votre requête :

en: Showing
fr: Voici

en: to
fr: à

en: of
fr: sur

en: results matching your query:
fr: résultats correspondant à votre requête :

en: read more
fr: lire la suite

en: Posted by
fr: Posté par

en: %(sometime)s ago
fr: Il y a %(sometime)s

en: Share this on:
fr: Partager sur :

en: or
fr: ou

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Search
fr: Recherche

en: Use
fr: Utilisez

en: quotes
fr: guillemets

en:  for exact phrases, + to make a word or phrase required, and - to exclude a word or phrase.
fr:  pour une phrase exacte, + pour rendre un mot ou une phrase obligatoire et - pour exclure un mot ou une phrase.
