Mezzanine - en to ar translation catalogue (15 entries)

en: Top navigation bar
ar: شريط التصفح العلوي

en: Left-hand tree
ar: شجرة التصفح الجانبية

en: Footer
ar: التذييل

en: If ``True``, pages with ``login_required`` checked will still be listed in menus and search results, for unauthenticated users. Regardless of this setting, when an unauthenticated user accesses a page with ``login_required`` checked, they'll be redirected to the login page.
ar: اسرد الصفحات التي تتطلب تسجيل الدخول في القوائم ونتائج البحث للمستخدمين غير المسجلين. بغض النظر عن قيمة هذا الخيار، فإن عرض صفحة تتطلب تسجيل الدخول لمستخدم غير مسجل سيقوده دائماً إلى صفحة تسجيل الدخول.

en: Show in menus
ar: إظهار في القوائم

en: Login required
ar: تسجيل الدخول مطلوب

en: If checked, only logged in users can view this page
ar: سيتم عرض هذه الصفحة للمستخدمين المسجلين فقط

en: Page
ar: صفحة

en: Pages
ar: الصفحات

en: Rich text page
ar: صفحة نص منسق

en: Rich text pages
ar: الصفحات ذات النصوص المنسقة

en: Link
ar: رابط

en: Links
ar: الروابط

en: Add
ar: إضافة

en: Home
ar: الرئيسية
