Mezzanine - en to fi translation catalogue (19 entries)

en: A sequence of ``Page`` subclasses in the format ``app_label.model_name``, that controls the ordering of items in the select drop-down for adding new pages within the admin page tree interface.
fi: Sarja ``Page`` aliluokkia muodossa ``app_label.model_name``, joka hallitsee kohteiden järjestystä valinta-pudotusvalikossa jolla lisätään uusia sivuja hallintapaneelin kautta.

en: A sequence of templates used by the ``page_menu`` template tag. Each item in the sequence is a three item sequence, containing a unique ID for the template, a label for the template, and the template path. These templates are then available for selection when editing which menus a page should appear in. Note that if a menu template is used that doesn't appear in this setting, all pages will appear in it.
fi: Sarja sivupohjia joita ``page_menu`` template tag käyttää. Jokainen kohta sarjassa on kolmen kohdan sarja, sisältäen uniikin ID:n sivupohjalle, sen tunnisteen ja polun. Nämä sivupohjat ovat sitten saatavilla valittavaksi kun muokataan missä valikoissa sivun tulisi näkyä. Huomaa että jos valikkopohja on käytössä eikä sitä näy tässä asetuksessa, kaikki sivut näkyvät siinä.

en: Top navigation bar
fi: Yläpalkki

en: Left-hand tree
fi: Vasen valikko

en: Footer
fi: Alaosa

en: A sequence of IDs from the ``PAGE_MENU_TEMPLATES`` setting that defines the default menu templates selected when creating new pages. By default all menu templates are selected. Set this setting to an empty sequence to have no templates selected by default.
fi: ID-sarja asetuksesta ``PAGE_MENU_TEMPLATES`` joka määrittää oletuspohjat valikoilla jotka valitaan kun uusia sivuja luodaan. Oletuksena kaikki valikkopohjat ovat valittuina. Aseta tämä tyhjäksi jos haluat että mitään pohjia ei valita oletuksena.

en: If ``True``, pages with ``login_required`` checked will still be listed in menus and search results, for unauthenticated users. Regardless of this setting, when an unauthenticated user accesses a page with ``login_required`` checked, they'll be redirected to the login page.
fi: Jos ``Tosi``, sivut joilla on ``login_required`` valittuna näytetään valikoissa ja hakutuloksissa käyttäjille joilla ei ole vaadittuja oikeuksia. Kuitenkin jos hän avaa sivun jolla on ``login_required`` valittuna, hänet ohjataan sisäänkirjautumissivulle.

en: Show in menus
fi: Näytä valikoissa

en: Login required
fi: Sisäänkirjautuminen vaaditaan

en: If checked, only logged in users can view this page
fi: Jos valittu, vain sisäänkirjautuneet käyttäjät voivat nähdä tämän sivun

en: Page
fi: Sivu

en: Pages
fi: Sivut

en: Rich text page
fi: Sisällöllinen sivu

en: Rich text pages
fi: Sisällölliset sivut

en: Link
fi: linkki

en: Links
fi: Linkit

en: Add
fi: Lisää

en: Home
fi: Etusivu

en: An error occured with the following class. Does it subclass Page directly?
fi: Virhe kohdattiin seuraavalla luokalla. Aliluokittaako se Sivun oikein?
