Mezzanine - en to pl translation catalogue (14 entries)

en: Top navigation bar
pl: Górny pasek nawigacji

en: Left-hand tree
pl: Menu lewostronne

en: Footer
pl: Stopka

en: If ``True``, pages with ``login_required`` checked will still be listed in menus and search results, for unauthenticated users. Regardless of this setting, when an unauthenticated user accesses a page with ``login_required`` checked, they'll be redirected to the login page.
pl: Jeśli ``Prawda``, strony z zatwierdzonym  ``login_required`` będą nadal wymienione w menu i wynikach wyszukiwania, dla niezidentyfikowanych użytkowników. Bez względu na to ustawienie, kiedy niezidentyfikowany użytkownik wejdzie na stronę z ``login_required``, zostanie przekierowany do strony logowania.

en: Show in menus
pl: Pokaż w menu

en: Login required
pl: Wymagane zalogowanie

en: If checked, only logged in users can view this page
pl: Jeżeli zaznaczone, tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać tę stronę

en: Page
pl: Podstrona

en: Pages
pl: Podstrony

en: Rich text page
pl: Strona z edycją tekstu

en: Rich text pages
pl: Strony z edycją tekstu

en: Links
pl: Linki

en: Add
pl: Dodaj

en: Home
pl: Strona główna
