Mezzanine - en to sr@latin translation catalogue (15 entries)

en: A sequence of ``Page`` subclasses in the format ``app_label.model_name``, that controls the ordering of items in the select drop-down for adding new pages within the admin page tree interface.
sr@latin: Niz potklasa klase ``Page`` u formatu ``app_label.model_name`` koji definiše redosled elemenata u padajućoj listi za dodavanje novih stranica unutar administrativnog interfejsa za stranice.

en: Top navigation bar
sr@latin: Navigacija u vrhu

en: Left-hand tree
sr@latin: Stablo na levoj strani

en: Footer
sr@latin: Zaglavlje

en: Show in menus
sr@latin: Prikaži u menijima

en: Login required
sr@latin: Potrebno prijavljivanje

en: If checked, only logged in users can view this page
sr@latin: Ako je potvrđeno, samo prijavljeni korisnici mogu da prikažu ovu stranu.

en: Page
sr@latin: Stranica

en: Pages
sr@latin: Stranice

en: Rich text page
sr@latin: Stranica sa bogatim tekstom

en: Rich text pages
sr@latin: Stranice sa bogatim tekstom

en: Links
sr@latin: Linkovi

en: Add
sr@latin: Dodaj

en: Home
sr@latin: Početna

en: An error occured with the following class. Does it subclass Page directly?
sr@latin: Došlo je do greške sa sledećom klasom. Da li je ona direktno izvedena iz klase Page?
