Mezzanine - en to da translation catalogue (18 entries)

en: User
da: Bruger

en: List
da: Liste

en: Search
da: Søg

en: Default Twitter Query Type
da: Standard Twitter query type

en: Type of query that will be used to retrieve tweets for the default Twitter feed.
da: Type af query, der vil blive brugt til at hente tweets fra standard Twitter feeden.

en: Default Twitter Query
da: Standard Twitter query

en: Default Number of Tweets
da: Standard antal tweets

en: Number of tweets to display in the default Twitter feed.
da: Antal tweets, der skal vises i standard Twitter feeden.

en: Value
da: Værdi

en: Date/time
da: Dato/tid

en: Message
da: Besked

en: Profile image URL
da: URL til profilbillede

en: User name
da: Brugernavn

en: Full name
da: Fuldt navn

en: Profile image URL (Retweeted by)
da: URL til profilbillede (Retweeted af)

en: User name (Retweeted by)
da: Brugernavn (Retweeted af)

en: Full name (Retweeted by)
da: Fuldt navn (Retweeted af)

en: Recent Tweets
da: Seneste Tweets
