Mezzanine - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: User
ja: ユーザー

en: List
ja: リスト

en: Search
ja: 検索

en: Default Twitter Query Type
ja: 既定のTwitterクエリータイプ

en: Type of query that will be used to retrieve tweets for the default Twitter feed.
ja: 既定のTwitterフィード用につぶやきを抽出するのに用いられるクエリーの タイプ。

en: Default Twitter Query
ja: 既定のTwitterクエリー

en: Twitter query to use for the default query type.
ja: 既定のクエリータイプ用に用いるTwitterクエリー。

en: Default Number of Tweets
ja: 既定のつぶやき数

en: Number of tweets to display in the default Twitter feed.
ja: 既定のTwitterフィードで表示するつぶやきの数。

en: Type
ja: タイプ

en: Value
ja: 値

en: Twitter query
ja: Twitterクエリー

en: Twitter queries
ja: Twitterクエリー

en: Date/time
ja: 日付/時刻

en: Message
ja: メッセージ

en: Profile image URL
ja: プロファイル写真のURL

en: User name
ja: ユーザー名

en: Full name
ja: フルネーム

en: Profile image URL (Retweeted by)
ja: プロファイル写真のURL (リツイートされたもの)

en: User name (Retweeted by)
ja: ユーザー名 (リツイートされたもの)

en: Full name (Retweeted by)
ja: フルネーム (リツイートされたもの)

en: Tweet
ja: ツイート

en: Tweets
ja: ツイート

en: Recent Tweets
ja: 最近のツイート

en: ago
ja: 前
