Mezzanine - en to ru translation catalogue (25 entries)

en: User
ru: Пользователь

en: List
ru: Список

en: Search
ru: Поиск

en: Default Twitter Query Type
ru: Тип запроса Twitter по умолчанию

en: Type of query that will be used to retrieve tweets for the default Twitter feed.
ru: Тип запроса, который будет использован для получения твитов из фида по умолчанию

en: Default Twitter Query
ru: Запрос Twitter

en: Twitter query to use for the default query type.
ru: Twitter запрос по умолчанию

en: Default Number of Tweets
ru: Количество твитов

en: Number of tweets to display in the default Twitter feed.
ru: Количество твитов отобажаемых в фиде по умолчанию

en: Type
ru: Тип

en: Value
ru: Значение

en: Twitter query
ru: Запрос Twitter

en: Twitter queries
ru: Запросы Twitter

en: Date/time
ru: Дата и время

en: Message
ru: Сообщение

en: Profile image URL
ru: URL изображения профиля

en: User name
ru: Имя пользователя

en: Full name
ru: Полное имя

en: Profile image URL (Retweeted by)
ru: URL изображения профиля (Retweeted by)

en: User name (Retweeted by)
ru: Имя пользователя (Retweeted by)

en: Full name (Retweeted by)
ru: Полное имя (Retweeted by)

en: Tweet
ru: Твит

en: Tweets
ru: Твиты

en: Recent Tweets
ru: Последние твиты

en: %(sometime)s ago
ru: %(sometime)s назад
