Mezzanine - en to sr@latin translation catalogue (26 entries)

en: User
sr@latin: Korisnik

en: List
sr@latin: Lista

en: Search
sr@latin: Pretraži

en: Default Twitter Query Type
sr@latin: Podrazumevani tip Twitter upita

en: Type of query that will be used to retrieve tweets for the default Twitter feed.
sr@latin: Vrsta upita koji će se koristiti da bi se dohvaliti tvitovi za podrazumevani Twitter feed.

en: Default Twitter Query
sr@latin: Podrazumevani Twitter upit

en: Twitter query to use for the default query type.
sr@latin: Twitter upit koji će se koristiti za podrazumevani tip upita.

en: Default Number of Tweets
sr@latin: Podrazumevani broj tvitova

en: Number of tweets to display in the default Twitter feed.
sr@latin: Broj tvitova koji će se prikazivati u podrazumevanom Twitter feed-u.

en: Type
sr@latin: Tip

en: Value
sr@latin: Vrednost

en: Twitter query
sr@latin: Tviter upit

en: Twitter queries
sr@latin: Tviter upiti

en: Twitter ID
sr@latin: Tviter ID

en: Date/time
sr@latin: Datum/vreme

en: Message
sr@latin: Poruka

en: Profile image URL
sr@latin: URL profilske slike

en: User name
sr@latin: Korisničko ime

en: Full name
sr@latin: Puno ime

en: Profile image URL (Retweeted by)
sr@latin: URL profilske slike (Retvitovao/la)

en: User name (Retweeted by)
sr@latin: Korisničko ime (Retvitovao/la)

en: Full name (Retweeted by)
sr@latin: Puno ime (Retvitovao/la)

en: Tweet
sr@latin: Tvit

en: Tweets
sr@latin: Tvitovi

en: Recent Tweets
sr@latin: Skoriji tvitovi

en: ago
sr@latin: ranije
