Mezzanine - en to sv translation catalogue (25 entries)

en: User
sv: Användare

en: List
sv: Lista

en: Search
sv: Sök

en: Default Twitter Query Type
sv: Standard Twitter-förfrågningstyp

en: Type of query that will be used to retrieve tweets for the default Twitter feed.
sv: Typ av fråga som används för att hämta twitter-meddelanden i standard Twitter-flödet.

en: Default Twitter Query
sv: Standard Twitter-förfrågan

en: Twitter query to use for the default query type.
sv: Twitter-fråga som används för standardfrågetypen

en: Default Number of Tweets
sv: Standard antal twitter-meddelanden

en: Number of tweets to display in the default Twitter feed.
sv: Antal twitter-meddelanden som visas i standard Twitter-flödet.

en: Type
sv: Typ

en: Value
sv: Värde

en: Twitter query
sv: Twitter-fråga

en: Twitter queries
sv: Twitterfrågor

en: Date/time
sv: Datum/tid

en: Message
sv: Meddelande

en: Profile image URL
sv: Profilbilds-URL

en: User name
sv: Användarnamn

en: Full name
sv: Fullständigt namn

en: Profile image URL (Retweeted by)
sv: Profilbilds-URL (Retweetad av)

en: User name (Retweeted by)
sv: Användarnamn (Retweetad av)

en: Full name (Retweeted by)
sv: Fullständigt namn (Retweetad av)

en: Tweet
sv: Twitter-meddelande

en: Tweets
sv: Twitter-meddelanden

en: Recent Tweets
sv: Nya twittermeddelanden

en: ago
sv: sedan
