Mezzanine - en to tr_TR translation catalogue (24 entries)

en: User
tr_TR: Kullanıcı

en: List
tr_TR: Liste

en: Search
tr_TR: Arama

en: Default Twitter Query Type
tr_TR: Varsayılan Twittter Sorgu Tipi

en: Type of query that will be used to retrieve tweets for the default Twitter feed.
tr_TR: Bu sorgu varsayılan Twitter beslemesinden  gelen tweetleri düzeltmek için kullanılacaktır

en: Default Twitter Query
tr_TR: Varsayılan Twittter Sorgusu

en: Twitter query to use for the default query type.
tr_TR: Varsayılan sorgu tipi için kullanılacak olan Twitter sorgusu

en: Default Number of Tweets
tr_TR: Varsayılan Tweet sayısı

en: Number of tweets to display in the default Twitter feed.
tr_TR: Varsayılan Twitter beslemesinde gösterilecek olan tweet sayısı

en: Type
tr_TR: Tip

en: Value
tr_TR: Değer

en: Twitter query
tr_TR: Twitter sorgusu

en: Twitter queries
tr_TR: Twitter sorguları

en: Date/time
tr_TR: Tarih/zaman

en: Message
tr_TR: Mesaj

en: Profile image URL
tr_TR: Profil resim URL'si

en: User name
tr_TR: Kullanıcı adı

en: Full name
tr_TR: Tam ad

en: Profile image URL (Retweeted by)
tr_TR: Profil resim URL'si (Retweet tarafından)

en: User name (Retweeted by)
tr_TR: Kullanıcı adı (Retweet tarafından)

en: Full name (Retweeted by)
tr_TR: Tam ad (Retweet tarafından)

en: Tweets
tr_TR: Tweet'ler

en: Recent Tweets
tr_TR: Eski Tweet'ler

en: ago
tr_TR: önce
