Mezzanine - en to uk_UA translation catalogue (25 entries)

en: User
uk_UA: Користувач

en: List
uk_UA: Список

en: Search
uk_UA: Пошук

en: Default Twitter Query Type
uk_UA: Тип запиту Twitter за замовчуванням

en: Type of query that will be used to retrieve tweets for the default Twitter feed.
uk_UA: Тип запиту, який буде використаний для отримання твітів з фіда за замовчуванням.

en: Default Twitter Query
uk_UA: Запит Twitter

en: Twitter query to use for the default query type.
uk_UA: Twitter запит за замовчуванням

en: Default Number of Tweets
uk_UA: Кількість твітів

en: Number of tweets to display in the default Twitter feed.
uk_UA: Кількість твітів відображуваних у фіді за замовчуванням

en: Type
uk_UA: Тип

en: Value
uk_UA: Значення

en: Twitter query
uk_UA: Twitter запит

en: Twitter queries
uk_UA: Twitter запити

en: Date/time
uk_UA: Дата/час

en: Message
uk_UA: Повідомлення

en: Profile image URL
uk_UA: URL зображення профілю

en: User name
uk_UA: Ім'я користувача

en: Full name
uk_UA: Повне ім'я

en: Profile image URL (Retweeted by)
uk_UA: URL зображення профілю (Retweeted by)

en: User name (Retweeted by)
uk_UA: Ім'я користувача (Retweeted by)

en: Full name (Retweeted by)
uk_UA: Повне ім'я (Retweeted by)

en: Tweet
uk_UA: Твіт

en: Tweets
uk_UA: Твіти

en: Recent Tweets
uk_UA: Останні твіти

en: ago
uk_UA: тому
