Mezzanine - en to vi_VN translation catalogue (24 entries)

en: User
vi_VN: Người dùng

en: List
vi_VN: Danh sách

en: Search
vi_VN: TÌm kiếm

en: Default Twitter Query Type
vi_VN: Kiểu truy vấn Twitter mặc định

en: Type of query that will be used to retrieve tweets for the default Twitter feed.
vi_VN: Kiểu truy vấn dùng để lấy tweets cho Twitter feed

en: Default Twitter Query
vi_VN: Truy vấn Twitter mặc định

en: Twitter query to use for the default query type.
vi_VN: Truy vấn Twitter dùng cho kiểu truy vấn mặc định

en: Default Number of Tweets
vi_VN: Số Tweets mặc định

en: Number of tweets to display in the default Twitter feed.
vi_VN: Số tweet hiển thị trong Twitter feed

en: Type
vi_VN: Kiểu

en: Value
vi_VN: Giá trị

en: Twitter query
vi_VN: Truy vấn Twitter

en: Twitter queries
vi_VN: Các truy vấn Twitter

en: Date/time
vi_VN: Ngày/thời gian

en: Message
vi_VN: Tin nhắn

en: Profile image URL
vi_VN: URL ảnh của Profile

en: User name
vi_VN: Tên truy cập

en: Full name
vi_VN: Tên đầy đủ

en: Profile image URL (Retweeted by)
vi_VN: URL ảnh Profile (Đăng lại bởi)

en: User name (Retweeted by)
vi_VN: Tên thành viên (Đăng lại bởi)

en: Full name (Retweeted by)
vi_VN: Tên đầy đủ (Đăng lại bởi)

en: Tweets
vi_VN: Tweet

en: Recent Tweets
vi_VN: Tweets gần đây

en: ago
vi_VN: trước
